Loading...

Sofralarınıza yakışacak Crème Olé'li Lezzet Kuşakları tarifimizi deneyin.

MALZEMELER:

Mangolu karışım:
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Vanilya Aromalı
2 adet mango (olgun)
Vişneli karışım:
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Vanilya Aromalı
2 su bardağı vişne suyu (buzdolabında soğutulmuş)
Çilekli Karışım:
1 poşet Dr. Oetker Crème Olé Çilek Aromalı
2 su bardağı buzdolabında soğutulmuş süt
3 adet küp şeklinde doğranmış çilek
Vişneli sos:
½ su bardağı çekirdeksiz vişne
½ su bardağı vişne suyu
1 yemek kaşığı toz şeker
1 tatlı kaşığı Dr. Oetker Mısır Nişastası
Kalıp:
Derin metal kap (18 cm)

HAZIRLANIŞI

Mangolu karışımın hazırlanışı:
Kabın içini streç film ile kaplayın. Mangoların kabuklarını soyup iri parçalar şeklinde dilimleyin ve mutfak robotunda püre haline getirin. Çırpma kabına alın, üzerine vanilya aromalı Crème Olé poşetini boşaltın. Mikser ile önce düşük, sonra yüksek devirde toplam 3 dakika çırpın. Hazırladığınız kaba alın ve üzerini düzeltin.
Vişneli karışımın hazırlanışı:
Vişne suyunu bir çırpma kabına alın ve üzerine vanilya aromalı Crème Olé poşetini boşaltın. Mikser ile önce düşük, sonra yüksek devirde toplam 3 dakika çırpın. Kaptaki mangolu Crème Olé'nin üzerine dökün ve üzerini düzeltin.
Çilekli karışımın hazırlanışı:
Sütü çırpma kabına alın ve üzerine çilek aromalı Crème Olé poşetini boşaltın. Mikser ile önce düşük, sonra yüksek devirde toplam 3 dakika çırpın. Üzerine çileği ekleyip kaşık ile karıştırın. Kaptaki vişneli Crème Olé'nin üzerine döküp düzeltin. Üzerini streç film ile kapatın. Buzdolabının dondurucu bölümüne alın ve 6 saat bekletin.
Vişneli sosun hazırlanışı:
Vişneleri mutfak robotunda püre haline getirin. Küçük bir tencereye alın, vişne suyu, toz şeker ve mısır nişastasını ekleyip karıştırın. Orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca ocağı kısın ve 2-3 dakika daha karıştırarak pişirmeye devam edin. Ocaktan alın ve arada karıştırarak soğutun.
Servis:
Tatlıyı dondurucudan çıkarıp 10 dakika bekletin. Kabından ve streç filmden çıkarıp ters çevirerek servis tabağına alın. Üzerine hazırladığınız vişneli sosu dökün ve bekletmeden dilimleyerek servis yapın.

5 months ago 0

321 Likes (Last 100 Likes)

0 Comments