Loading...

Dino Zoff Transfer Mantova To Napoli 1967

Napoli : 1967-72

دینو زوف: مانتووا به ناپولی، ۱۹۶۷

دینو زوف را با بلند‌ کردن جام جهانی‌ ۱۹۸۲ و تقریبا تمام جام‌های ممکن در یوونتوس به یاد داریم اما رفتن او به ناپولی در سال ۱۹۶۷ از جنجالی‌ترین انتقال‌های تاریخ سری آ است.
بازیکن ۲۵ ساله کاملا مردد بود که بین اینتر یا میلان کدام را انتخاب کند. روز آخر فصل نقل و انتقالات به سر رسید و او در مانتووا ماند. با این حال، چندی پس از نیمه شب روز ددلاین، اخباری به گوش مردم رسید که ناپولی هر دو تیم شهر میلان را شکست داده است و با ۱۲۰ میلیون لیره زوف را به خدمت گرفته است.
اینکه ناپولی چطور این کار را کرد هنوز هم بحث محافل است. بعضی‌‌ها از هوش جیواچینو لاورو رئیس باشگاه ناپولی حرف می‌‌زنند که کار‌های دو باشگاه میلانی را شدیداً زیر نظر داشت و در آخر پیشنهادی بالاتر از هر دو آنها ارائه کرد. بعضی‌ دیگر ادعا می‌‌کنند که برونو پساولا سرمربی ناپولی بود که آلبرتو جیوانینی که یک خبرنگار بود را به باشگاه مانتووا فرستاد و وقتی‌ کار انتقال تمام شده بود به رئیس باشگاه ناپولی اطلاع دادند. زمانی‌ که او مجبور به پرداخت بود و دیگر نمی‌‌توانست مخالفت کند.
در آخر، زوف ۱۴۳ بازی برای ناپولی در لیگ انجام داد و در تمام بازی‌های ممکن ناپولی حضور داشت. پس از آن در ۱۹۷۲ به یوونتوس رفت و تاریخ سازی کرد.


4 days ago 0

35 Likes

0 Comments