#albanian

650,245 posts

Loading...
You’ll never find peace until you listen to your heart. You’ll never listen your heart until you listen to your spirit. Your spirit wants faith, love & peace. #quoteoftheday #photooftheday #faith #love #peace #albanian #american #muslim #community #waterbury #connecticut #mosque #masjid #islam #iman #shqiperi #shqiptar
Daniel Godelli arriti ta bente Shqiperine kampione bote ne 2014 ne peshengritje ! 💪🏻 #shqipe #worldchampion #albanian #weightlifting #proud #bravo #illyrian #illyrianbloodline #🇦🇱
Historike ! Klubi shkupjan i handballit Vardari , arriti suksesin e tij me te madh duke u shpallur Kampion Europe 2018 ! Kuqezinjte shkupjan arriten te mundin ne finalen e madhe gjigandet e Paris Sen Zhermen me rezultatin 24:23 . Tifozat maqedonas mbajten nje ane mjaft te kundert me shqiptaret e Vardarit , duke mos i ndalur shprehjet rraciste ‘ shqiptare i mire , shqiptare i vdekur ‘ ne stadium . Por kuqezinjte nuk u ndalen duke rrembyer keshtu cmimin kampion Europe . #shqipe #shqiperia #shqiptar #albania #albanian #bigalbania #proud #bravo #🇦🇱
Haxhi Krasniqi Kampion Europe 2018! Në “Wee Arena”, Krasniqi u ndesh me rusin Stansilav Kashtanov, dhe diskutuan titullin kampion të Europës për peshat super të mesme. Shqiptari Krasniqi zhvilloi një ndeshje të mirë, por edhe të kontrolluar, duke qenë se përballë kishte një kundërshtar mjaft të vështirë. Në fund, Krasniqi arriti të fitonte takimin me pikë, pas vendimit të gjyqtarëve, duke u shpallur Kampion Europe. #champion #boxing #albanian #shqiperia #shqiperiaime #winner #bravo #🇦🇱
#tbt to being #skinny and #tan 😩😩😩 #glamourbyklea
Historike, Romela Begaj shpallet Kampione Bote në shkëputje (2017 ) SHBA. 31-vjeçarja shënoi emrin me gërma të arta në histori duke u shpallur Kampione Bote. Në stilin e shkëputjes Romela u rendit e para duke fituar medaljen e arit ndërsa në dygarësh zuri vendin e dytë duke fituar medaljen e argjëndë. #shqipe #proud #pride #albania #albanian #shqiperiaime #champion #bravo #🇦🇱
Luiza Gega mori medalje ari në 3 mijë metra në garën që u zhvillua në Stamboll 2018 .Gega siguroi vendin e parë me kohën 9 minuta e 6 sekonda. #albanian #albania #shqiperia #shqiperiaime #shqipe #champion #firstplace #krenar #proud #bravo #🇦🇱
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion Ballkani 2018 në kërcim së gjati. Atleti shqiptar ka marrë medalje të arte ne Stamboll , Turqi.#shqipe #shqiperia #shqiperiaime #albanian #albania #proud #bravo #krenar #champion #🇦🇱
my fucking crazy friends 🤘🤘🔥🔥🔥🔥🔥☢▶☣🔥🔥🔥🔥 #friends #hongkong #romania #albanian #life #music #dance #crazy
Briken Calja nderon Shqipërinë, shpallet kampion europe në stilin e shkëputjes 2018 🇦🇱💪🏻 Në Bukuresht të Rumanisë po zhvillohet Kampionati Europian i Peshëngritjes, ku merr pjesë edhe Shqipëria. Vendi ynë u nderua nga Briken Calja, i cili në stilin e shkëputjes u shpall kampion Europe, duke fituar medaljen e artë pasi ngriti peshën 146kg. Në stilin e shtytjes, Calja ngriti 171 kg në provën e parë, duke siguruar automatikisht medaljen e artë edhe në dygarësh. Në provën e dytë Calja dështoi të ngrejë 175 kg, ndërsa në provën e 3-të ia doli me sukses të ngrejë shtangën dhe të kompletojë dominimin e tij në këtë kategori. Me 321 kg në dygarësh peshëngritësi nga Shtërmeni renditet i pari, duke marrë medaljen e artë dhe me tre të tilla shpallet kampion i Europës. #albanian #champion #europefirstplace #proud #shqipe #shqiperiaime #shqiperia #bravo #🇦🇱
Eklent Kaci , 18 vjecari Shqipetar , Kampion bote ne bilardo !(2017 ) Eklent Kaçit, shfaqi talentin e tij në turneun Botëror të Bilardos në New York, duke treguar aftësitë e tij të jashtëzakonshme në lojën taktike. 18 vjeçari shqiptar ka triumfuar në finalen e “US Open 8-Ball”, duke mundur finlandezin Petri Makkonen.Përballja me kundërshtarin finalndez ishte e fortë, por talenti 18 vjeçar nga qyteti i Laçit, ishte gjithmonë disa hapa para përballë kundërshtarit të tij. #albanian #proud #albania #shqiperia #champion #kampion #🇦🇱
Hitleri sërbët i konsideronte vrasës, kroatët dhe sllovenët fshatarë puntor kurse Shqiptarët Trima dhe Fisnikë. Lideri nazist gjerman njihej për qëndrimin e tij antiserb, të cilët sipas historianëve serbë i konsideronte bombardues, vrasës të mbretërve, komplotistë dhe fajtorë për të gjitha luftërat evropiane,shqiptarët Lideri nazist i Gjermanisë, thuhet se i konsideronte për “racë të pastër ariane”, për “trima dhe fisnikë”, kurse Shqipërinë e cilësonte “vend të vogël romantik të Ballkanit #hitler #albanian #albania #🇦🇱
Maks Myle: "Emrat e mjaft popujve të njohur rrjedhin nga fjala e vjetër shqipe ‘Ar’. Kjo vlen edhe për mjaft vende të botës." #autoktone #shqiperiaime #albanian #shqipetar #illyrian 🇦🇱
Braisllav Nusic: "Shqiptarët janë autoktonë, të cilët gjatë të gjitha dyndjeve të popujve, e ruajtën tipin dhe karakterin e vet në mënyrë të theksuar. Ata u bënë ballë sulmeve të romakëve, mësymjeve të dendura të sllavëve, të cilët ua pushtuan të gjitha fushat, ultësirat, dhe lumenjtë". #albanian #albania #shqiperiaime #fakte #albanianfacts 🇦🇱
Trualli i banuar sot nga shqiptarët filloi të popullohej shumë herët, që në epokën e paleolitit (gurit të vjtër), mbi 100 000 vjet më parë. Në fillim u banuan to zona që ishin në kushte gjeografike më të përshtatshme. Në Shqipëri, banimet më të hershme janë vërtetuar në shpellën e Gajtanit (Shkodër), në Konipsol, në malin e Dajtit dhe në vendbanimin e Xarës (Sarandë). Njerëzit primitive jetonin në grupe të veçuara, kryesisht nëpër shpella të thata,, pa lagështirë dhe të mbrojtura nga erërat. Veglat e punës i punonin më gurë stralli dhe më rrallë prej kocke. Prejkëtyre gurëve me anë të ashkëlzimit nxirrnin pjesë më të vogla e më të mprehta guri për t’i përdorur si gërryese, shpuese etj. Si vende për të përpunuar gurin shfrytëzoheshin hyrjet e shpellave dhe terrenet pranë lumenjeve. Sidoqoftë, veglat e asaj epoke ishin ende të thjeshta dhe të krijuara kryesisht prej guri. Njerëzit primitivë ushqeheshin me produkte të mbledhura në natyrë dhe me gjah kafshësh të egra. Për shkak të kushteve të vështira në të cilat jetonin, njerëzit e paleolitit kanë pasur një mesatare jete shumë të shkurtër, rreth 21-30 vjeç, me një vdekshmëri më të madhe te fëmijët. #albania #albanian #illyrian #shqiperia #histori #stone
Tomorrow evening from 6pm-10pm inside @princecuisine @plushsalon
Who wants to paint house nice please contact @work_gazmend_nyc #paintingoftheday #newyork_instagram #newyork #mahattan #albanian 🏠🏢❤️
😂😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #shqipe #dhuratadora #zinzin #ritaora #mozzikfans #noizy #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Tag shokt qe kishin ba ksi gjera 😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #shqipe #dhuratadora #zinzin #ritaora #mozzikfans #noizy #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Cillja shoqe ka me kan qiso reje 😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #shqipe #dhuratadora #zinzin #ritaora #mozzikfans #noizy #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Telefoni kuj mundet me kan ky 😂 😂 😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #shqipe #dhuratadora #zinzin #ritaora #mozzikfans #noizy #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Cilli shok e ka baben e shtir 😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #shqipe #dhuratadora #zinzin #ritaora #mozzikfans #noizy #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Tag shokt ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Tag shokt qe kan nevoj me pa 😂 😂 😂 😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Cilli shok Mundet me kan ky 😳 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Po he nanen ja qifsha 😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
😂😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
#albanian #kosovo #love #this #song #sweet #dolce #😙😙😙😙😙
Tag shokin qe ba qishtu 😂 😂 😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Tag najkon tjashtit qe ban qishtu 😂 😂 😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
Der Bratan @capital_bra hat heute sein Album Release day! Zu krasses Album!!!! Danke an @thecratez ! @capital_bra Kauft euch das Album oder Streamt es!!! @capital_bra
Qka do bej 😂😂😂 ———————————–———————————— Follow 👉@albaniancomedyclub ———————————–———————————— . . . . . #instagood #albanian #shqiptar #albania #kosovo #tirana #prishtina #drenica #kuqezi #gjilan #ferizaj #kidator #osamire #luanator #ledrizlla #xhaka #shaqiri #instafunny #dardania #qkakashpija #kafenejajone #butrintimeri #lol #dhuratadora #zinzin #ritaora #dualipa #beberexha #shpetimhaj #enca @albaniancomedyclub
You are my Sunshine, Blue! @jasonaustinblue ☀️😘💙
next page →