#diplomathotel

16,431 posts

Loading...
Life catches you by surprise in the strangest ways
an abandoned structure atop a hill ✖️
Insane contrast ⠀ 📷 @travelingstifler
Life is not measured the number of breaths we take, but with the number of moments that take take our breath away. #naturefeels #diplomathotel #baguio #wanderlust #travels #beautifuldestinations #travelandlife #travelstoriesphilippines #mustvisitph
A Boa de Hoje... ・・・ SUNSET SAMBA! 🇧🇷🎶🇧🇷🎶🇧🇷Esse vai ser bom!! Muito samba, swing, cerveja, gente bonita, e diversão garantida pra fechar o ano com chave de ouro. 🔑 Entrada GRATUITA!! . . #nugrau #samba #sunsetsamba #fimdeano #diversao #hollywood #florida #beach #freeentrance #freeparking #event #livemusic #brazilianmusic #beer #cocktails #party #diplomathotel #freeevent #aboadehoje
Sunday’s sun daze #sun #diplomathotel #beach #light #love
Po dokončení střihu, ošetříme Vaši tvář prvotřídní kolínskou, navíc ošetření kolínské je součástí většiny našich balíčků. . . . . #barbershop #holeni #britva #hottowel #pece #hotel #evropska15 #nebudjelen #servis #czechman #class #styl #styling #haircut #services #parkovani #barovyservis #barbershop #strihani #britva #czechboy #darek #giftcard #voucher #diplomathotel #alpa #kolinska #balzam
SUNSET SAMBA! 🇧🇷🎶🇧🇷🎶🇧🇷Esse vai ser bom!! Muito samba, swing, cerveja, gente bonita, e diversão garantida pra fechar o ano com chave de ouro. 🔑 Entrada GRATUITA!! . . #nugrau #samba #sunsetsamba #fimdeano #diversao #hollywood #florida #beach #freeentrance #freeparking #event #livemusic #brazilianmusic #beer #cocktails #party #diplomathotel #freeevent
[Experience is a brutal teacher, but you learn.]😎. . . . . . . . . . . . . . #iphonephotography #baguio #igers #itsmorefuninthephilippines #instadaily #nofilter #igersmanila #diplomathotel #heritage
Haunted Diplomat Hotel 🏰 #diplomathotel #diplomathotelbaguio #ghosthunting
Live life. 👓✅ ©️ 📸 😉 #BaguioEscapade #DiplomatHotel #winthemoment
E vendosët se ku do të kaloni natën e Vitit të Ri? Akoma Jo? Diplomat Hotel Event & Catering ka rezervuar për ju një mbrëmje fantastike për ta bërë këtë natë akoma më të bukur për vetëm 90€/person. Nxitoni të bëni dhe ju rezervimin tuaj 😉 Në çmimin prej 90€ personi, do të përfshihet: -Pije mirëseardhje -Menu e larmishme e përgatitur enkas për këtë natë -Muzikë live nga artistë si Eranda Libohova, Mateus Frroku dhe Land Kademi -Pije alkolike dhe analkolike pa limit -Dekor festiv -Shumë supriza të tjera -Për rezervime me mbi 10 persona - 5% Ulje -Fëmijët nga 0 deri 5 vjeç – FALAS -Fëmijët nga 6 – 12 vjeç – 50% Ulje Na kontaktoni në adresën mail: info@diplomathotel.al ose në numrin e telefonit: +355692030457 #diplomatcatering #diplomathotel #newyear #catering #food #events #eventcatering #socialcatering #businesscatering #partyfood #dinnerparty
Red carpet event at Diplomat Hallandale fl #events #redcarpet #diplomathotel #hallandalebeach #flooring
Përgatisim për ju pjatanca nga më uniket, dhe përbërësit të cilësisë më të lartë për t’ju ofruar një eksperiencë të paharrueshme… Na kontaktoni në adresën mail: info@diplomathotel.al ose në numrin e telefonit: +355692030457 #diplomatcatering #diplomathotel #newyear #catering #food #events #eventcatering #socialcatering #businesscatering #partyfood #dinnerparty
Did you know? The people who are living nearby were often disturbed by sounds coming from the Dominican Hill at night. They would hear banging of doors and windows, clattering of dishes and voices of screaming people, who seem to be agonizing. ⠀ 📷 @travelingstifler
Holení břitvou - Shaving hot towel 🧖‍♂️, je jednou z řady našich skvělých služeb.💈 Dopřejte si péči ve 4* hotelu s barovým servisem✅. Holení břitvou není pouze dokonalý střih vousů, ale také masáž obličeje a ošetření kolínskou či balzámem.💆‍♂️ . . . . #barbershop #holeni #britva #hottowel #pece #hotel #evropska15 #nebudjelen #servis #czechman #class #styl #styling #haircut #services #parkovani #barovyservis #barbershop #strihani #britva #czechboy #darek #giftcard #voucher #diplomathotel #alpa #kolinska #balzam
E bëtë rezervimin tuaj për natën e Krishtlindjes me Diplomat Hotel & SPA dhe Diplomat Catering & Events? Për vetëm 60€/person, do të mund të shijoni një mbrëmje fantastike me muzikë live nga Era Rusi & Band, menu e përzgjedhur dhe shumë surpriza të tjera. Për rezervime na kontaktoni në adresën mail: info@diplomathotel.al ose në numrin e telefonit: +355692030457 #diplomatcatering #diplomathotel #christmaseve #catering #food #events #eventcatering #weddingfood #weddingcatering #socialcatering #businesscatering #partyfood #dinnerparty #wedding #privatedinnerparties
Old Diplomat Hotel, Main Entrance . . Formerly known to be "The Dominican Hill Retreat House" scary yet I enjoyed the stay. Few corners of the building are covered with mystery. Better offer prayers. Nice place to have pictures. But dont forget to respect the place. . . #diplomathotel #baguio #travelingpinoy #travel #travelph #travelphotography #igersphilippines #igers #igersoftheday #instagood #instadaily #instaph #photography #vscocamph #vscocamphils #igersmanila #lostinph #itsmorefuninthephilippines #travelblogger #travelblog #travelpinas #pinasmuna #oppo #oppoph #tuklas_pilipinas #seepilipinas #travelpinas
One highlight ain't enough. Post travel blues kicking in. #wheninbaguio #dreamcatcher #diplomathotel #dreamer #roundandroundwego
Mos hezitoni të na kontaktoni për të bërë rezervimin tuaj për natën e madhe të ndërrimit të viteve ku Diplomat Hotel & SPA dhe Diplomat Catering & Event, kanë përgatitur për ju një natë me shumë surpriza. Na kontaktoni në adresën mail: info@diplomathotel.al ose në numrin e telefonit: +355692030457 #diplomatcatering #catering #diplomathotel #newyearseve #food #events #eventcatering #weddingfood #weddingcatering #socialcatering #businesscatering #partyfood #dinnerparty #wedding #privatedinnerparties
Nawawalang bata 😅 #baguio #diplomathotel #vsco #vscocam
Whang-od Oggay also known as Maria Oggay, is a Filipina tattoo artist from Buscalan, Tinglayan, Kalinga, Philippines. She is often described as the "last" and oldest mambabatok (traditional Kalinga tattooist)and is part of the Butbut people of the larger Kalinga ethnic group... 🙌🏻 Looking forward to see you real soon Whang-od. 🤗 . . . #whangod #tattooartist #wheninbaguio #travelph #itsmorefuninthephilippines #kalinga #artistsoninstagram #artistry #paintings #diplomathotel
Are your dreams big enough? ⠀ 📷 @travelingstifler
Blonde Ambition 👩🏼 Get to know some of #South #Florida 's ☀️ most extraordinary, ultra feminine and successful girl bosses 📸 @laurenalexis.photo | Read all about it on our website inwestonmagazine.com 💻📖
From Sunshine to Sunset 🌅🧘‍♀️ #bend #onthebeach даже в декабре 🏝☺️
"See you in your dreams tonight" ⠀ 📷 @travelingstifler
I wonder how old this tree is... 🤔🤔🤔 #mosscovered #diplomathotel #wheninbaguio
Isa lang masasabi ko, nakakatakot talaga dito, promise. #diplomathotel #haunted #creepy #ghoststories #wheninbaguio #travelph
4/12 Watercolor Paintings of my hometown made into postcards 1. View of Puso ng Baguio from Volante Session 2. Mines View Deck at Sunset 3. Diplomat Hotel 4. Old Lion's Head at Kennon Road 5. Packed Version of all 4 postcards All of these will be available soon! DM or email me for inquiries and reservations. I'm also planning a calendar version of these paintings soon! Gotta finish all 12 first and do the final layouting.
next page →