#ergogenixathlete

1,195 posts

Loading...
Dont miss out on "One day of Ergogenix SA athlete " on Instagram stories!! Ergogenix SA brand ambassador Shani is taking over our Instagram stories next week Tuesday (9th of October) Follow us and @shanz.fitness to stay updated 😉 #ergogenix #teamergo #oneday #athletes #ergogenixathlete #fitnessgirl #following #company #girlpower #instagram_sa #instagood #instagram #instastory #nextweek #october9th #supplements #athletelife #wholedays
Mitos, Realidades y Futuro de la NUTRICIÓN DEPORTIVA Y AYUDAS ERGOGÉNICAS. 🤓🏋🏻‍♀️🧗🏻‍♀️🚴🏼‍♂️⛹🏻‍♀️🥋🥊🏃🏻‍♂️. Te Esperamos!! @amedco1 #healthyfood #sport #strength #nutrition #ergogenixathlete #sportsmedicine #triathlon #running
Šią savaitę: KOFEINAS SVORIŲ KILNOJIMO SPORTE Nepriklausomai nuo gyvenimo vietos ar būdo, kiekvienas (galbūt dažnas) esame vartoję kofeiną vienoje ar kitoje jo formoje. Sporto pasaulyje kofeinas yra viena populiariausių medžiagų, naudojama dėl savo teigiamų ergogeninių (Ergogeninis- teigiamas efektas sportininko ištvermei, jėgai) savybių. Topic No.1 KUOM NAUDINGAS YRA KOFEINAS? ☕☕☕☕☕☕☕ ☕MAŽESNIS NUOVARGIO JAUSMAS. Adenozinas smegenyse jungdamasis prie konkrečių receptorių sukelia nuovargio jausmą. Kofeino dalelės smegenyse konkuruoja su adenozino molekulėmis bei atitolina išsekimo pojūti atletams. ☕PAGERĖJUSI SAVIJAUTA, NUOTAIKA Kofeinas blokuodamas A2a receptorius gali padidinti dopamino koncentraciją bei euforijos, pagerėjusios nuotaikos jausmą. ☕METABOLINIS PRANAŠUMAS Kofeinas skatina katecholaminų ( adrenalino bei noradrenalino) sekreciją. To pasekoje fizinio aktyvumo metu, daugiau riebalų rūgščių yra naudojama energijai gauti, tausojant glikogeno atsargas. Tokiu būdų fizinio aktyvumo trukmė gali būti ilgesnė. ☕JĖGA, RAUMENS KONTRAKCIJA Yra tyrimų rodančių teigiamą kofeino poveikį raumenų veiklai. Tikriausiai dėl kalcio jonų mobilizacijos savybių bei pagerėjusios raumenų susitraukimo jėgos. Ar tai padidina atleto jėgą? Galbūt PLACEBO lygmenyje, bet pagerėjusio treniruočių efektyvumo negalime atmesti. Manau kad tai yra pagrindiniai aspektai lemiantys tokį kofeino populiarumą šiais laikais. ŽINOTE DAUGIAU KOFEINO PASKIRČIŲ SPORTE? COMMENT BELOW! #Dietitianwannabe #dietitianstudent #coffeetalk #caffeineboost #ergogenixathlete #healthychoice #energyboost
Xhensen është një nga shtesat më popullore bimore ushqimore. Ajo përmban komponime të tilla si vitamina A, B, C dhe E, hekur, magnez, minerale kalium dhe fosfor, fibra, proteina, saponina dhe ️️Genenoside. PanaxGinseng: anti-inflamator, stimulon funksionet e trurit, zvogëlon stresin mendor, përmirëson funksionin imun, stabilizon presionin e gjakut. ➡Silver Xhensen përmban saponin steroidal të quajtur "Eleteriosides", i cili është strukturalisht i ngjashëm me Panax Ginsenosides. ➡ Eurycoma longifolia Jack (Malajzia Ginsengi ose Tongat Ali) sugjeron se është një nga bimët popullore që përdoret për të përmirësuar stërvitjen dhe performancën sportive dhe për të trajtuar sëmundje të ndryshme dhe probleme shëndetësore. Ajo rrit epshin, trajton çrregullime seksuale, anti-inflamator, ulçerë, aktivitet anticancer.Efekti ergogjen i xhensenit lidhet me gjendjen fizike. Efekti mbi individët joaktiv dhe të pastëvitur është më e lartë sesa individët aktivë dhe atletikë. Studime të tjera kanë raportuar se lythat e xhenseneve dhe stimulimi i kortizolit reduktojnë lodhjen. Përveç kësaj, mungojnë të dhënat shkencore të botuara për efektet e saj në performancën sportive.➡️ Është gjetur se shtesat e Eurycoma (150mg / ditë / 5jave) mund të rrisin fuqinë e muskujve .Studimi tjetër tregon se cyclamen që përmban Eurycoma (0.1mg / 100ml) përmirëson performancën e çiklistëve. ❌Efekte anësore për shkak të dozes dhe metabolizmit të personit: diarre, pagjumësi, dhimbje koke, takikardi, çrregullime të tretjes!!! !!! Tek femrat: gjakderdhje vaginale dhe ndjeshmëri në gji. !!! Mund të ndërveprojë me antikoagulantët, digoxin,MAOI (frenuesit monoaminoksidazë). !!Nocerino dhe të tjerët: Individët energjik, nervoz, histerik, skizofrenik dhe me terapi hormonale duhet të shmangin xhensen dhe nevojiten më shumë kërkime në këtë drejtim. #sportsnutrition #ginseng #sporcubeslenmesi #sportsdietitian #dietitian #dietgramsportsnutrition #performance #fitness #fitnessmeal #gym #ergogenixathlete #athlete #athletefood #gymmeal #fit #healthylifestyle #sport #sportlife
➡️Ginseng,en popüler bitkisel besin takviyelerinden biridir. ➡️ÇinGinsengi(PanaxGinseng):antienflamatuar,beyin fonksyonları uyarıcı,dayanıklılık performansı arttırıcı olduğu kanıtlanmıştır.A,B,C ve E vitaminleri,demir,magnezyum,potasyum ve fosfor mineralleri,lifler,proteinler,saponinler ve ➡️Ginsenosidler gibi bileşikler içerir.Bu bileşenler: zihinsel stresi azalttığı,bağışıklık fonksyonunu iyileştirdiği, kan basıncını stabilize ettiği gösterilmiştir.➡️Sibirya Ginsengi,Panax Ginsenosidese yapısal olarak benzeyen📍 Eleitherosides isimli steroidal saponin içerir ➡️Yeni veriler,📍Eurycoma longifolia Jack (Malezya Ginsengi yada Tongat Ali)Egzersiz ve spor performansını arttırmak ve çeşitli hastalıkları ve sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılan popüler bitkilerden biri olduğunu öne sürmektedir erkeklerin libidolarını arttırır,erektil disfonksyon gibi cinsel bozuklukları tedavi eder,antienflamatuar,antiülser,antikanser. ➡️Ginseng ergojenik etkisi fiziksel durumla ilişkili bulunmuştur.Sedanter ve antremansız bireylerde olan etkisi aktif ve sporcu bireylere kıyasla daha yüksektir. ➡️Diğer çalışmalar ginsengin uyanıklığı ve kortizol stimülasyonu yoluyla yorgunluğu azalttığını bildirmiştir.Bununla birlikte bu bitkinin performans üzerindeki etkileri ile ilgili yayınlanmış bilimsel veriler eksiktir.‼️ ➡️Birkaç çalışmada Eurycoma takviyesinin(150mg/gün/5hafta) kas gücünü arttırabildiği bulunmuştur. ➡️Diğer çalışma Eurycoma içeren bitkisel içeceğin(0.1mg/100ml)bisikletçilerin performanslarını iyileştirdiğini ileri sürmüştür. ❌Doza ve kişinin metabolizmasına bağlı olarak yan etkileri:ishal,uykusuzluk,baş ağrısı,taşikardi,sindirim bozuklukları.‼️‼️‼️ ‼️Kadınlarda:vajinal kanama ve meme hassasiyeti. ‼️Digoxin,antikoagulanlar,MAOİ(monoaminoxidase inhibitörleri)ile etkileşime girebilir. ‼️Nocerino ve diğ. Enerjik,sinirli,histerik,şizofrenik, hormon tedavisi uygulanan bireylerin ginsengten kaçınması gerektiğini ve bu konuda daha çok araştırmaya ihtiyaç olduğunu bildirmiştir.#sportsnutrition #ginseng #sporcubeslenmesi #sportsdietitian #sport #dietitian #dietgramsportsnutrition #performance #fitness #fitnessmeal #gym #ergogenixathlete #athlete #athletefood
#tbt 😁 I just came across this photo I posted about a year and a half ago 💪🏼 I ❤️ it lol these shreds are my favorite #leanAF with the help of @ergogenix #ErgoCRE 😜 Get yours at ErgoGenix.com 👆🏼 link in my BIO 👆🏼 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #shredded #figure #figureprep #thegrind #momsthatlift #supplements #workouttime #shoulders #shoulderpump
Regrann from @stephpondechohawk - #selfiesunday So excited to be able to hit the gym 😃 and I never go without my @ergogenix #ErgoPREMAX 💪🏼 Building those muscles back 1️⃣ lift at the time 😀 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #preworkout #supplements #gymtime #workouttime #bodybuilding #bestself #becausegoals - #regrann
Regrann from @ludusathleisure - For an extra pump, #ErgogenixPreMAX is now available at Ludus Athleisure store! Find us at 124 Regent Road, Sea Point 🙌🏻 - #ergogenix #ergogenixathlete #fitness #brandambassador #brandaddicted #seapoint #supplements #clothes #ludusathleisure #instashop #getitnoe #extrapump
#teammatetuesday ❤️Love my @ergogenix team, these girls @muscles_n_cuddles & @fitshapedkelley KILL IT EVERYDAY🙌🏼 Checkout all the awesome #ergogenix supplements! Link in my bio 👆🏼#tbt to the #lafitexpo#teamergo #teamates #insperation #ergogenixathlete #workoutfamily
This everyday 🙌🏼 2 whole eggs and a cup of egg whites PLUS @ergogenix #ErgoCLA and #ErgoMULTI 👍🏼 It’s a lifestyle not a diet😊 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #cla #multivitamin #lifestyle #bestself #fitchicks #wellness #vitamins
Our Easter BOGO is almost over. Stock up while you can. Reposting @stephpondechohawk : ... Happy Easter 🐥🐰 Don’t miss out on the @ErgoGenix bogo sale going on today!! • #supplements #bogo #preworkout #ergopremax #ergobcaa #teamergo #ergogenixathlete #ergogenix
Good luck to my @ergogenix teammate @_captain_americaa on his very first bodybuilding show today 💪🏼 Enjoy dominating the stage Joe 🙌🏼 Already got first call outs this morning 😃 So proud of all your hard work, you’re killin it!! Go team Ergo • #bodybuilding #flex #hardwork #ergogenixathlete #teamergo #ergogenix #gymmotivation #fitness #fitnessmotivation #fitexpo
My shoulders is on fire today 😣 I pushed so hard yesterday ...😒 Today is Sunday and its means recovery 😀😄#staystrong #getergobcaa #ergogenixathlete #workouts #inshape #relaxinghome #recovery #shouldersworkout #tired #recover #sport #fitness #muscularwomen #myback #3weeksout #share #realpeoplerealresults #inthegym #fitfam #fitzone
Gotta sleep in this morning, it hardly ever happens you know 😄. So instead of breakfast I had me a little brunch with all my faves 😋 including my @ergogenix #ErgoMULTI and #ErgoCLA I even had time for some fasted cardio which is the PERFECT time for some #ErgoSHRED#ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #fitbrunch #supplements #cla #multivitamin #fatburner
Reposting @stephpondechohawk : ... ❤️ #workoutwednesday One of my favorite ab workouts is on the rowing machine‼️Give it a try😄 Workouts fueled by @ergogenix as always. #ErgoGenix #girlswithmuscles #gymwork #supplements #supplementsale #ergogenixathlete #teamergo
❤️ #workoutwednesday One of my favorite ab workouts is on the rowing machine‼️Give it a try😄 Workouts fueled by @ergogenix as always. Vday ❤️ SALE USE CODE 35 to get 35% off TODAY ❤️ • #ErgoGenix #girlswithmuscles #gymwork #supplements #supplementsale #ergogenixathlete #teamergo
#foodprepsunday I actually had time on a Sunday to get my food and supplements made and ready for the week!! 😄 Order your @ergogenix supplements at ErgoGenix.com link in bio👆🏼 • #foodprep #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #beprepared #ErgoPREMAX #ErgoBCAA #ErgoSHRED
This is my jam‼️ I literally never workout without it 💪🏼! Order your @ergogenix #supplements at ErgoGenix.com😁 • #preworkout #fatburner #bcaa #thermogenic #ErgoSHRED #ErgoBCAA #teamergo #ergogenix #ergogenixathlete #gymtime #workouttime 📷 @stephpondechohawk
Don’t leave home without it! Reposting @stephpondechohawk : ... What my workout travel bag has inside. I take this every where I go 💪🏼. I never leave home without my @ergogenix supplements!! #beprepared#ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #gymtime #travelworkout #supplements #preworkout #fatburner
What my workout travel bag has inside. I take this every where I go 💪🏼. I never leave home without my @ergogenix supplements!! #beprepared#ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #gymtime #travelworkout #supplements #preworkout #fatburner
Getting a good night sleep 💤 is essential for muscle repair. If you’re having trouble sleeping give @ergogenix #ErgoZzz a try 💤 ErgoGenix.com ☝🏼link in my bio☝🏼 • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #support #sleepytime #sleephelp #deepsleep
#selfiesunday at the gym today lifting all the weights 🏋🏻‍♀️. @ergogenix ErgoPRE MAX helpin that happen! Swipe 👉🏼 link to ErgoGenix.com in my bio ☝🏼 • #becausegoals #teamergo #liftingalltheweights #liftheavy #ergogenix #ergogenixathlete #gymlife
Reposting @stephpondechohawk : ... When you’re on your way to the gym and this kicks in...😜 @ergogenix #ErgoPREMAX Ok back I’m ready for you ✌🏼 • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #workouttime #preworkout #supplements #gymtime #becausegoals #goals #gym #fitnessgirl
Reposting @stephpondechohawk : ... Time to shred with @ergogenix #ErgoSHRED 😁 use code FITEXPO25 for 25% off👆🏼link in my bio👆🏼 • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #shred #getshredded #supplements #farburn #workouttime #gymtime #goals
Time to shred with @ergogenix #ErgoSHRED 😁 use code FITEXPO25 for 25% off👆🏼link in my bio👆🏼 • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #shred #getshredded #supplements #farburn #workouttime #gymtime #goals
Reposting @stephpondechohawk : ... #goals When you’ve got goals, and you have a life lol, you never know what will come up, BE PREPARED!! I make sure to bring a healthy snack and my workout essentials when I leave the house just in case my day doesn’t go as planned I’ve got what I need with me 😁. Planning = success 🙌🏼 @ergogenix supplements are my favorite 💗. #ErgoPREMAX #ErgoBCAA #ErgoSHRED 🙌🏼 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #preworkout #bcaa #prep #becausegoals #workoutlife #busymom
#goals When you’ve got goals, and you have a life lol, you never know what will come up, BE PREPARED!! I make sure to bring a healthy snack and my workout essentials when I leave the house just in case my day doesn’t go as planned I’ve got what I need with me 😁. Planning = success 🙌🏼 @ergogenix supplements are my favorite 💗. #ErgoPREMAX #ErgoBCAA #ErgoSHRED 🙌🏼 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #preworkout #bcaa #prep #becausegoals #workoutlife #busymom
#workoutwednesday ✌🏼Working chest and front delts, give this superset a try! • #workoutvideo #chestday #girlswholift #fitmom #ergogenixathlete #training #videos
Ergo Pre...the GO TO Pre Workout for any training schedule! #Repost @rickylintott ・・・ My go to PRE this prep (and always haha) ERGOPre! Mad flavour, great energy and focus. Check them out on Amazon or @bodyologyshop.com_ *Code ERGORL10 gets you a discount* #ukfitfam #ukfitness #ergo #ergogenix #ergogenixathlete
#HappyNewYear 🎊 Start 2018 off right with all the amazing @ergogenix supplements!! SALE BUY 2 GET 1 FREE! • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #preworkout #bcaas #fatburner #multivitamin #cla
SALE SALE SALE!! YEAR END SALE!! BUY 2 GET 1 FREE! Can’t beat this deal!! Stock up now! @ergogenix supplements are absolutely fantastic for EVERY SPORT you do!! • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #pandapoles #supplements #outdoorslife #segoskis #skiing #winterfun
It’s BOGO50 time😄 buy 1 get 1 50% OFF! This is the perfect time to stock up on your favorite @ergogenix supplements‼️If you haven’t tried #ErgoPRE MAX make sure to give it a try! • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #supplements #preworkout #workouttime #gymtime #bogo
Reposting @stephpondechohawk : ... #legday Gettin in my front of legs today. Couldn’t get through leg day without @ergogenix #ErgoPREMAX I ❤️ it! Checkout all our #supplements the👆🏼link is in my bio👆🏼ORDER SOON to get them before Christmas 🎅🏼 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #preworkout #gymtime #legs #bestself #workoutgoals
#legday Gettin in my front of legs today. Couldn’t get through leg day without @ergogenix #ErgoPREMAX I ❤️ it! Checkout all our #supplements the👆🏼link is in my bio👆🏼ORDER SOON to get them before Christmas 🎅🏼 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #preworkout #gymtime #legs #bestself #workoutgoals
😁How do you sweeten your Greek Yogurt? Fage is my favorite with only 100 calories, 18g of protein, 7g of carbs and no fat. Give this a try next time. 2 scoops of @ergogenix #ErgoBCAA Energy right in the container, mix it up and enjoy! Perfect #perworkout or #postworkout snack 😁 • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #healthysnacks #supplements #bcaa #fitlife #gymtime #becausegoals #bestself #videos
It’s #flexfriday 💪🏼 Gotta ❤️ Friday’s. Flexing all sorts of muscles today. Reppin my team today #teamergo . Check out all of our amazing supplements, 👆🏼link in my bio👆🏼right now we are having a FLASH SALE, buy an @ergogenix #ErgoPREMAX GET A #ErgoBCAA FREE!! BUT YOU GOTTA HURRY!! • #ergogenix #ergogenixathlete #bcaa #preworkout #supplements #girlswithmuscle #muscles #momwithgoals #momswithmuscle #strongwoman #gettinitdone
Shred is taking over! One of the BEST products on the market today! Boost energy and incinerate fat with this amazing new Ergogenix product. Now available in the UK through @bodyologyshop.com_ or Amazon UK. #shred #ergogenix #ergogenixathlete #ergogenixuk #fatloss #boostenergy
#wednesdaymotivation #shoulderpump Can you blame me?!? The pump is my favorite part of every lift 💗 @ergogenix #preworkout #ErgoPRE AND #ErgoPREMAX help me get it 😁🙌🏼 👆🏼link to order is in my bio👆🏼 • #teamergo #ergogenix #ergogenixathlete #becausegoals #workout #girlswithmuscle #momswithmuscle #mommao6
Reposting @stephpondechohawk : ... Tis the Season ❄️ @ergogenix #ErgoPREMAX and #ErgoSHRED are perfect Christmas gifts this year‼️ FREE SHIPPING on $50 and over! 👆🏼Link in my bio👆🏼❗️ • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #preworkout #getshredded #giftidea #momswithmuscle #girlswithmuscle #workout #becausegoals
Tis the Season ❄️ @ergogenix #ErgoPREMAX and #ErgoSHRED are perfect Christmas gifts this year‼️ FREE SHIPPING on $50 and over! 👆🏼Link in my bio👆🏼❗️ • #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #supplements #preworkout #getshredded #giftidea #momswithmuscle #girlswithmuscle #workout #becausegoals
#thirstythursday Doing some low back work today. This exercise really gets my low back burning 🔥 especially when you add in the double pump, it definitely gets the blood flowing! Loving the NEW @ergogenix #ErgoPREMAX pre-workout, order at ErgoGenix.com and on Amazon. 👆🏼Link in my bio 👆🏼 • ##workout #workoutvideo #backworkout #mommaof6 💗💙💗💙💙💙 #supplements #preworkout #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo
💥BOOM💥 @rickylintott is fueled by ERGO! #Repost @rickylintott ・・・ Hitting that @ergogenixuk BCAA before a big pull session this morning. - The @ergogenixuk family have a competition that's launched, to be in with a chance on winning an awesome bundle, head over to their page and check it out! Ends December 4th - You can now buy all the supps @bodyologyshop.com_ or on Amazon. - When you shop, use code ERGORL10 to save some cash #ergogenix #ergogenixathlete #bodybuilding #fitness #ukfitfam #ukfitness
Dayuuum, @rickylintott Lookin SWOLE with your Ergo BCAA! 💥BOOM💥 #Repost @rickylintott ・・・ Hitting that @ergogenixuk BCAA before a big pull session this morning. - The @ergogenixuk family have a competition that's launched, to be in with a chance on winning an awesome bundle, head over to their page and check it out! Ends December 4th - You can now buy all the supps @bodyologyshop.com_ or on Amazon. - When you shop, use code ERGORL10 to save some cash#bodybuilding #fitness #ukfitfam #ukfitness #ergogenix #ergogenixathlete
Repost from @ergogenixuk using @RepostRegramApp - ErgoPRE is designed to give you the ultimate pre-workout experience. Using proven ingredients in effective doses, ErgoPRE's unique blend delivers pump, focus, extreme energy and endurance, with no jitters or post-workout crashes. #ergogenix #bodybuilding #ergogenixuk #teamergo #strong #ergogenixathlete #power #training #getfit
ErgoPRE is designed to give you the ultimate pre-workout experience. Using proven ingredients in effective doses, ErgoPRE's unique blend delivers pump, focus, extreme energy and endurance, with no jitters or post-workout crashes. #ergogenix #bodybuilding #ergogenixuk #ergogenixathlete 📷 @jenbliss1 Photo by @jody_wright1
Reposting @stephpondechohawk : ... ❤️ Heyyyy, if you haven’t had a chance to checkout our newest pre-workout #ErgoPREMAX now is your chance!! @ergogenix is still having BLACK FRIDAY SALES THROUGH MONDAY 50% off EVERYTHING PROMO CODE Ergothanks50!! ✅ Don’t miss out on this amazing deal!! PLUS, FREE SHIPPING ON $50 AND OVER‼️ • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #preworkout #supplements #gymtime #supplementsale #blackfridaydeals
❤️ Heyyyy, if you haven’t had a chance to checkout our newest pre-workout #ErgoPREMAX now is your chance!! @ergogenix is still having BLACK FRIDAY SALES THROUGH MONDAY 50% off EVERYTHING PROMO CODE Ergothanks50!! ✅ Don’t miss out on this amazing deal!! PLUS, FREE SHIPPING ON $50 AND OVER‼️ • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #preworkout #supplements #gymtime #supplementsale #blackfridaydeals
Performance and strength taken to the EXTREME! Try Ergo Cre with your next workout and feel the difference. Photo: @jenbliss1 taken by @jody_wright1 #ergogenix #ergogenixuk #ergogenixathlete #creatine #bodybuilding #fitness #ukfitness
We want to congratulate Ergo Athlete, @jenbliss1 on her awesome NPC National showing this weekend. The Ergo team is extremely proud of you, Jennie! #npc #npcnationals2017 #ergogenix #ergogenixathlete #ergogenixuk
#teammatetuesday I love all my @ergogenix teammates ❤️. @legsmatter killed it in the #IdahoCup a couple weeks ago, so fun to watch and cheer my incredible team on and off stage! 💗💙 reppin some #ErgoSHRED helping us get lean and stay lean 🙌🏼 Checkout all our ErgoGenix supplements on Amazon and at ErgoGenix.com 👆🏼 link in my BIO 👆🏼 • #ergogenix #teamergo #ergogenixathlete #realpeoplerealresults #shredding #npcfigure #killingit #fatburner
@jenbliss1 is FUELED by Ergo in the last week of her preps before the NPC Nationals! Want more info on Ergo Products? Visit @bodyologyshop.com_ or Amazon UK! #ukfitfam #ergogenix #ergogenixathlete #ergogenixuk
Haven't been in gym for a very long time...but my dayly doze of Ergo bcca's has been My no1 to sustain my surgery and prevention of any muscle brake down... 💪 Ergo everyday all day.. #ergogenixathlete #ergo @ergogenix_sa @ergogenix
Starting my morning off right with 2 whole omega3 eggs, a cup of eggs whites, a serving of low glycemic cream of rice, 3 daily @ergogenix #ErgoMULTI and 1 of my 3 servings of #ErgoCLA . Plus, don’t forget your gallon of water 💦 • #dontforgetbreakfast #ergogenix #supplements #CLA #multivitamin #ergogenixathlete #teamergo #healthylifestyle #healthyfood #morningmotivation #morningroutine
Wednesday Wisdom, brought to you by @rickylintott 🙏🏼 #Repost @rickylintott ・・・ When you have a lot on your mind, that's the best time to move some big boy weights.....so that's exactly what I did 💪#ergogenix #ergogenixuk #ergogenixathlete
Here's a sneak peak of what can expected on @mancavesa tonight on @sabc3 at 9pm.. the challenge to finish the highest dune 7 ... tune in later and witness the adventure ... @mancavesa #mancavesa pumped by @myergopre @ergogenix_sa and powered by @coach_essie 🤘#ergogenixathlete #essieathlete
- Vroom vroom baby... #ErgoPRE power on deck 😎 🚙 #repost @tonya.v_fit My car runs on #ErgoPre when it needs an extra boost😂and so do I 😎 #gymtime #ergogenix #ergogenixathlete #teamergo #brandambossador #southafricanteam #teamergo #international #energy #focus #pump #bodybuildingcom #preworkout #mealprepsunday
Happy Halloween from all of us at ErgoGenix 🎃👻. Have fun and be safe. #halloween #supplements #teamergo #ergogenix #ergogenixathlete #realpeoplerealresults
#motivationmonday Have you given this little tub of @ergogenix #ErgoSHRED a try yet❓ It’s the bomb!! This time of year can be a struggle with all the holiday food. Keep on track through the season and GET YOURS today. 👆🏼Link in my bio👆🏼. FREE shipping on orders over $50‼️ • #ergogenixathlete #ergogenix #teamergo #supplements #fatloss #fatburner #girlswithmuscle #mommaof6 💗💙💗💙💙💙 #fitmama # #📷 @stephpondechohawk
#motivationmonday Have you given this little tub of @ergogenix #ErgoSHRED a try yet❓ It’s the bomb!! This time of year can be a struggle with all the holiday food. Keep on track through the season and GET YOURS today. Order on Amazon‼️ • #ergogenixathlete #ergogenix #teamergo #supplements #fatloss #fatburner #girlswithmuscle #mommaof6 💗💙💗💙💙💙 #fitmama #
#thirstythursday My favorite #BCAAs @ergogenix #ErgoBCAA are the best. They taste absolutely amazing! Choose from all the fruity flavors 🍏🍋🍊🍓Adding BCAAs into my daily routine makes it easy to get my 1 gallon of daily water in! Stay hydrated‼️ Order some today 😄 ErgoGenix.com 👆🏼link in my bio👆🏼PLUS... FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $50 • #ergogenixathlete #teamergo #girlswithmuscle #supplements #fitmama #hydration #gymtime #fitlife #fitness
Feel the Ergo Burn with @kelkavv in her awesome shoulder workout!! #ergogenix #ergogenixuk #ergogenixathlete #shoulderworkout #bodybuilding
#flexfriday and #flashbackfriday to a month before Nationals in July 💪🏼. Get lean and stay lean with @ergogenix supplements #ErgoPRE #ErgoCRE #ErgoCLA #ErgoBCAAs #ErgoSHRED TGIF 😁 • #mommaof6 💗💙💗💙💙💙 #gymtime #ergogenixathlete #teamergo #girlswithmuscle #fitmom #bestself #realpeoplerealresults #supplements #preworkout #bcaa
#transformationtuesday These phots are about 6️⃣ years apart. • (FORGET THE SCALES, the difference in weight here is 30lbs of muscle) • Left, working out and lifting daily, but not eating much food. Right, eating all the food and lifting heavy AF along with taking healthy supplements. Girls can be SO afraid of eating a lot and lifting heavy because they think they will get ‘manly’. Does this look manly to you🤔⁉️ I don’t think so. Since when are curves manly? Ladies don’t be afraid of training HEAVY 💪🏼. @ergogenix #ErgoPRE #ErgoCRE #ErgoCLA #ErgoBCAAs are amazing tools to help grow and maintain your hard earned muscle! Don’t be afraid‼️AND don’t forget to eat, you can’t grow without the proper nutrition. Higher protein, healthy fats and low glycemic carbs. CONSISTENCY is also VITAL. What We DO EVERYDAY Matters MORE Then What We Do EVERY ONCE IN A WHILE!!!✌🏼 • #ErgoGenix #teamergo #ergogenixathlete #liftheavy #fitmama #mommaof6 💗💙💗💙💙💙 #realpeoplerealresults #progresspics #transformation #butt #bestself #becausegoals #supplements #noflatbutts
Fun fact: Drinking @ergogenix #ErgoBCAA is a great drink for kids during and after their sports or activities 🤸🏽‍♂️🤼‍♂️🏌🏼‍♀️🚴🏼🏇🏽⛷. It helps them stay hydrated and get the extra vitamins they need. Plus no sugar like spots drinks have! My kids love it😋! • #ErgoGenix #ergogenixathlete #bcaa #supplements #teamergo #mommaof6 💗💙💗💙💙💙
Who else is pumped for the weekend? 💪🏻💪🏻💪🏻 Reposting @stephpondechohawk : ... Yayyyy it’s #FlexFriday 💪🏼 Make sure to get your weekend workouts in, whatever they my be, and remember to drink your @ergogenix #ErgoBCAA to stay hydrated and recover faster‼️Order at ergogenix.com today! They taste absolutely delicious 😋 • #ergogenixathlete #ErgoGenix #teamergo #momswithmuscle #fitmom #fitmama #girlswithmuscle #momstrong #mommaof6 💗💙💗💙💙💙
Yayyyy it’s #FlexFriday 💪🏼 Make sure to get your weekend workouts in, whatever they my be, and remember to drink your @ergogenix #ErgoBCAA to stay hydrated and recover faster‼️Order at ergogenix.com today! They taste absolutely delicious 😋 • #ergogenixathlete #ErgoGenix #teamergo #momswithmuscle #fitmom #fitmama #girlswithmuscle #momstrong #mommaof6 💗💙💗💙💙💙
#workoutwednesday As we head into to the holiday 🎃🍁🍂🌲 season be sure to take the extra steps to prepare yourself for SUCCESS‼️ Make your goals and stay consistent. What happens if you mess up for a day or 2⁉️ We are all human and it happens, brush if off and KEEP ON GOING! Each day is a new day for success 🙌🏼. Adding @ergogenix #ErgoSHRED into your supplement program can help get rid of those extra lbs. Give it a try😁. Also remember to EAT, you can’t gain muscle and stay LEAN on NO food! 🔴 Also joining a group like Relentless Fit Like Flint @fitlikeflint can help you stay motivated with the most amazing women, workout challenges and workout programs! Join us ✌🏼 • #ergogenixathlete #ErgoGenix #teamergo #fitlikeflint #fitlikeflintathlete #teamflf #fitmom #fatloss #supplements #fatburner #fitmom #girlswithmuscle #momswithmuscle #momstrong #fitchick #mommof6 💗💙💗💙💙💙 #allthefood
#selfiesaturday Had a quick but GREAT workout before work today. Reppin both my teams @ErgoGenix and @fitlikeflint today. ❤️ my teams and all the athletes 😁. I’m a lucky girl. Missing them all today! Check out all the #ErgoGenix supplements at ErgoGenix.com link in my bio. • #ergogenixathlete #flfathlete #teamergo #teamfitlikeflint #selfie #tank #phonewallet #teamlove #girlswithmucle #fitmama #fitlife #fitmom
next page →