#greekfoodiee

483 posts

Loading...
Mirëmëngjesi 😊 Prod_bio ju uron një ditë sa më të mbarë 😊 Mjaltë grek bio, vazo e gjatë, i certifikuar (shihni foton). Ky mjaltë vjen nga Greqia dhe mblidhet nga zonat e ishullit të Kretës. Është shumë i pasur me vitamina, kripëra minerale dhe dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per përthithjen e kalciumit si dhe ndihmon lëkurën dhe flokët duke i dhënë shkëlqim të veçantë. Përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban hyn në grupin e super ushqimeve. Mjalti grek bio (vazo e gjatë), sasia 400 gr, bëhet i juaji vetëm për 1800 lekë. Bëjmë dërgesa në Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Pagesa, në momentin e dorëzimit të produktit. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mjaltë grek bio 🐝 (vazo katrore), i certifikuar (shinhi foton), vjen nga Greqia, i mbledhur nga zonat e ishullit të Kretës. Ky mjaltë është shumë i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin për përthithjen e kalciumit si dhe i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Gjithashtu përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban hyn në grupin e super ushqimeve. Mjalti grek bio (vazo katrore), sasia 400 gr bëhet i juaji vetëm për 2500 lekë. Bëjmë dërgesa ne Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Pagesa, në momentin e dorëzimit të produktit. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mjalti grek bio 🐝 (vazo e gjatë), i certifikuar, i ardhur nga Greqia. Mjalti grek bio i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Përdoret për imunitetin, për bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban bën pjesë në grupin e super ushqimeve. Mjalti ambalazhohet në fabrikë të certifikuar për kushtet e ruajtjes së ambalazhit sipas kerkesave për certifikatat bio nga EU. Mjalti grek bio 🐝 (vazo e gjatë), sasia 400 gr, bëhet i juaji vetëm për 1800 lekë. Bëjmë dërgesa në Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Pagesa, në momentin e dorëzimit. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mjaltë grek bio 🐝 (vazo katrore), i certifikuar (shinhi foton), vjen nga Greqia, i mbledhur nga zonat e ishullit të Kretës. Ky mjaltë është shumë i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin për përthithjen e kalciumit si dhe i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Gjithashtu përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban bën pjesë në grupin e super ushqimeve. Mjalti grek bio (vazo katrore), sasia 400 gr bëhet i juaji vetëm për 2500 lekë. Bëjmë dërgesa ne Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Cheeseburgers make life better.
Mjaltë grek bio (vazo e gjatë), i certifikuar (shihni foton), i ardhur nga Greqia, i mbledhur nga zonat e ishullit të Kretës. Është mjaltë nga lulet dhe bima e ekuizetës, e cila quhet ndryshe bima bisht kali (shihni foton). Ky mjaltë përveç vetive të tij ushqimore dhe përmbajtjen e lartë të vitaminave dhe kripërave minerale është shumë i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin për përthithjen e kalciumit dhe i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Mjalti grek bio (vazo e gjatë), sasia 400 gr bëhet i juaji vetëm për 1800 lekë. Produktin jua sjellim kudo ndodheni brenda Republikës së Shqipërisë 🇦🇱 dhe në Republikën e Kosovës 🇽🇰. Pagesa, në momentin e dorëzimit. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Fettuccine bolognese from @theoasisny ! CHECK OUT THEIR NEW CHEF | MENU!
Er du ute og handler og blitt litt sulten underveis? 🚗 Vi har idag laget nydelig Kokkinisto (gresk gryte av svinefilet,paprika og tomat) , som serveres med Tomat-Basilikumpasta, gresk salat og Tzatziki. Lyst på noe søtt til kaffeen? Prøv vår Vanille- Rosinkake. God helg! 🍀🌺🍀 #weekend #kokkinisto #handmadepasta @melima_products #gryterett #greekfoodiee #eatlikeagreek #høstmat #matprat @eleahellas #vollenhandelssted
Μεσημεριανή επιλογή, ακόμα και για όσους νηστεύουν ! •Φασόλια ξερά με ψιλικά και κρίθινα παξιμάδια 👈🏼👌🏼_____________________________________________________________ *ψιλικά:σέσκουλο, σπανάκι, μαϊντανός, καυκαλίθρες ,ξερό και χλωρό κρεμμυδάκι,λίγα άγρια χόρτα & κόκκινη καυτερή πιπεριά ❗️μην παραλείψετε την προσθήκη έξτρα παρθένου ελαιολάδου #healthyrecipes #veggies #fusting #fustingrecipe #redhotchillipipers #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodiee #oliveoil #meditteraneandiet #nutri_fit_world
Mjalti grek bio (vazo katrore), i certifikuar (shihni foton), i ardhur nga Greqia. Mjalti grek bio i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Përdoret për imunitetin, për bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban bën pjesë në grupin e super ushqimeve. Mjalti ambalazhohet në fabrikë të certifikuar për kushtet e ruajtjes së ambalazhit sipas kerkesave për certifikatat bio nga EU. Mjalti grek bio (vazo katrore), sasia 400 gr, bëhet i juaji vetëm për 2500 lekë. Bëjmë dërgesa në Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Pagesa, në momentin e dorëzimit. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Haal je kerstcadeau's bij @fairplaza 🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲 | @ladi_biosas @malaperuviana @mastos_nature @mamellada @salt_odyssey @fysisherbs | "Every Premium Artisanal Product has a Story to Tell" @Greek Artisans: B2B, B2C, C2B 👉🏻Pop Up Shops | Proeverij | Degustation💬Stuur ons een bericht voor meer informative💬Een reis naar Griekenland. Ontdek de beste ambachtelijke en duurzame voedsel en design cultuur uit het Griekse mediterraanse gebied. @greekartisans Platform levert aan Benelux B2B klanten alleen producten van kleinschalige producenten. #fairplazafoodbarn #inspiratiedag #agrumatoladibiosas #nederland #kerstcadeau #bestofgreekartisans #biologisch #proeverij #smaak #griekenland #grieksekeuken #ambacht #duurzaam #kerstgevoel #griekseproducten #olijfolie #winkel #gezond #griekseten #lekker #recepten #ladibiosas #mooie #kalamataartisans #foodblogger #greekbrand #griekseolijfolie #nyiooc #greekfoodiee
Sokofreta cake!
Mjaltë grek bio 🐝 (vazo e gjatë), i certifikuar (shinhi foton), vjen nga Greqia, i mbledhur nga zonat e ishullit të Kretës. Ky mjaltë është shumë i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin për përthithjen e kalciumit si dhe i jep një shkëlqim të veçantë lëkurës dhe flokëve. Gjithashtu përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban hyn në grupin e super ushqimeve. Mjalti grek bio (vazo e gjatë), sasia 400 gr bëhet i juaji vetëm për 1800 lekë. Nëse porosisni 2 ose më shumë produkte, transporti falas 😉. Bëjmë dërgesa ne Shqipëri 🇦🇱 dhe Kosovë 🇽🇰. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
I'm tired and hungry after spending my first full day at my new office in midtown. Someone wheel me over to @pastaloversnyc and just handfeed me some of this delicious pasta with shrimp and scallops, okay? Is that asking too much? (Correct answer: NO. 🍝💁🏻‍♀️)
Η ιστορία έχει ως εξής: τυλίγεις ένα κομμάτι φέτας μέσα σε φύλλο κρούστας, τηγανίζεις σε ζεστό λάδι για λίγα λεπτά. Αν σου αρέσει πρόσθεσε μέλι και σουσάμι! The story is as follows: wrap a piece of feta cheese into a dough sheet, fry in hot oil for a few minutes. If you want add honey and sesame seeds. It is common in Greece, it fits with #feta cheese. #greekfoodblog #greekfoodporn #greekfoodiee #greekfoodlover #greekfoodfest #greekcuisine #food #foodie #cheese #greece #appetizer #honey #eat @dessert__lover @dessertbae @dessert.insta @dessertporn @fantasticdessert @fastfoodtips @afchannel @channelfoods @channelcreatives @channelltips @foodys @chocolategrid @_chocolate_jewels_ @chocolate_videos @chocolate_mad @tutorialstasty @food.viral.vid @_eatobsession @argirobarbarigou #argirobarbarigou @foodie.snacks @goodfoodau @greekfoodsfl @makitifood @foodnetwork @foodie_exchange @foodie_therapy_skg @inspiradfood
Mjaltë grek bio, vazo e gjatë, i certifikuar. Mjalti vjen nga Greqia dhe mblidhet nga zonat e ishullit të Kretës. Është shumë i pasur me vitamina, kripëra minerale dhe dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per përthithjen e kalciumit si dhe ndihmon lëkurën dhe flokët duke i dhënë shkëlqim të veçantë. Përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban hyn në grupin e super ushqimeve. Mjaltin grek bio (vazo e gjatë), sasia 400 gr, mund ta bëni tuajin vetëm për 1800 lekë. Nëse porosisni 2 ose më shumë produkte, transporti falas 🙂. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
A perfectly crisp rice ball with an even more perfect cheesy inside 👌🏼
Greek food is simple and elegant, with flavours subtle to robust, textures smooth to crunchy. Fresh vegetables, fishes & seafoods 🐠🐙🦐🐟play a significant role in the Greek cuisine. One Greek dish worth trying is definitely fried baby calamari with tzatziki! . . . #mucculi #culinarycityjourney #culinaryjourneymuc #exploringmuc #internationalfood #foodtasting #foodlovers #worldkitchen #newtaste #greekfood #greekfoodblogger #greekfoodporn #greekfoods #greekfoodlovers #greekfoodie #greekfoodblog #greekfoodisthebest #greekfoodies #greekfoodisthebestfood #greekfoodrocks #greekfoodlover #greekfoodiee #greekfoododyssey #greekfoodisamazing #greekfoodbloggers #greekfoodtales #greekfoodlove #greekfoodculture #greekfoodstories
New Post up on the Donkey Lane ... https://frompeckhamtopaxos.wordpress.com/2018/10/31/a-question-of-sophistication/ #lifeinthedonkeylane #foodblogger #foodblog #greekfoodiee #moderngreekfood #traditionalgreekfood #paxosisland #paxoslife
Pasta is considered healthy if it's green and made from spinach right, @pastaloversnyc ? 🍝 Thanks for the delicious night @palateconnect @greekfoodiee 😊
The risotto in these risotto balls tastes just like my Nana Fracaro's risotto. (Did I say "risotto" enough? No?) 🍚 The childhood memories of what 4 year old Allison referred to as her "cheesy rice" came flooding back! Though I wish she loaded hers with extra cheese and prosciutto... 🤤 @pastaloversnyc scores another win! #pastaloversnyc #greekfoodiee
CRUNCH WRAP SUPREME, TACO FORM! 📷 Via @greekfoodiee #ourfoodie_us #greekfoodiee #tacos #tasty
Mjaltë grek bio, vazo katrore, i certifikuar (shihni foton). Mjalti vjen nga Greqia dhe mblidhet nga zonat e ishullit të Kretës. Është shumë i pasur me vitamina, kripëra minerale dhe dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per përthithjen e kalciumit si dhe ndihmon lëkurën dhe flokët duke i dhënë shkëlqim të veçantë. Përdoret për imunitetin, bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban hyn në grupin e super ushqimeve. Mjaltin grek bio (vazo katrore), sasia 400 gr, mund ta bëni tuajin vetëm për 2500 lekë. Nëse porosisni 2 ose më shumë produkte, transporti falas 😊. Prod_bio, cilësi dhe besueshmëri 😄 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Doesn’t get much better then a cheesy Sicilian slice and some garlic knots! @palateconnect @radiocitypizzanyc @greekfoodiee . . . . #tablefortwo_li #radiocitypizzanyc #greekfoodiee #palateconnect
There’s nothing like eating hot slices of Pizza in this cold weather 🤗Located steps away from Times Square ❤️Great variety of tasty pizzas! Chicken parm and pepperoni slices from @radiocitypizzanyc ! Cravings satisfied 😍 @palateconnect @radiocitypizzanyc @greekfoodiee #nycblogger #nycblog #dailyfoodfeed #yummy #nycpizza #manhattan #wheninnewyork #palateconnect #radiocitypizzanyc #pizzacraving #greekfoodiee #coldweatherfood #timessquareeats
Mjalte grek bio, i certifikuar, i mbledhur nga zonat e ishullit te Kretes. Perdoret per imunitetin, bajamet dhe per shkak te lendeve ushqyese qe permban hyn ne grupin e super ushqimeve. Ky mjalte ambalazhohet ne fabrike te certifikuar per kushtet e ruajtjes se ambalazhit sipas kerkesave per certifikatat bio nga EU. Perfitoni nga oferta dhe bejeni tuajin mjaltin grek bio (vazo e gjate), sasia 400 gr, per vetem 1800 leke. Nese porosisni 2 ose me shume produkte, transporti falas 😆. Bejme dergesa ne Shqiperi dhe Kosove. Pagesa, ne momentin e dorezimit. Prod_bio, kudo ku ju ndodheni 😄 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
🎉The best parties and #events start with an amazing #appetizer .🎉 . Featured is our pita dip appetizer, with our crowd favourite #tzaziki .❤ . Call us today at 647.893.7332 to book your #holiday parties and receive #FREE desserts! #hamilton #stoneycreek #greekinthecreek #instagood #grimsbytown #friendlybynature #torontoplanner #niagaraweddingplanner #gtawedding #marina #lakeontario #lakeontarioparty #holiday #christmasparty #momsconnect #bookbynovemberten #limaniatfifty #foodie #greekfoodiee #torontofoodie #niagarafoodie
Chicken doner wrap with hot sauce! One of our staff favorites.
Mjaltë grek bio, vazo katrore, i certifikuar (shihni foton). Mjalti vjen nga Greqia dhe mblidhet nga zonat e ishullit të Kretës. Është shumë i pasur me vitamina, kripëra minerale dhe dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per përthithjen e kalciumit si dhe ndihmon lëkurën dhe flokët duke i dhënë shkëlqim të veçantë. Është mjaltë i testuar dhe kontrolluar për certifikatën bio. Mjaltin grek bio (vazo katrore), sasia 400 gr, mund ta bëni tuajin vetëm për 2500 lekë. Nëse porosisni 2 ose më shumë produkte, transporti falas ☺. Prod_bio, kudo ku ju ndodheni 😄 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mjaltë grek 100% bio, i certifikuar, i mbledhur nga zonat e ishullit te Kretës. Përdoret për imunitetin, për bajamet dhe për shkak të lëndëve ushqyese që përmban bën pjesë në grupin e super ushqimeve. Ky mjaltë ambalazhohet në fabrikë të certifikuar për kushtet e ruajtjes së ambalazhit sipas kërkesave për certifikatat bio nga EU. Përfitoni nga oferta dhe bëjeni tuajin mjaltin grek bio (vazo e gjatë), për vetëm 1800 lekë. Nëse porosisni 2 ose më shumë produkte, transporti falas 😄. Prod_bio, kudo ku ju ndodheni 😆 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mjalti grek bio i jep nje shkelqim te vecante lekures dhe flokeve. Perdoret per imunitetin, per bajamet dhe per shkak te lendeve ushqyese qe permban hyn ne grupin e super ushqimeve. Ky mjalte ambalazhohet ne fabrike te certifikuar per kushtet e ruajtjes se ambalazhit sipas kerkesave per certifikatat bio nga EU. Mjalti grek bio, vazo katrore, i certifikuar (shihni foton), i ardhur nga Greqia behet i juaji vetem per 2500 leke. Porosisni 2 ose me shume produkte, e perfitoni transportin falas 😉. Prod_bio, kudo ku ju ndodheni 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Comment below your favorite dip! 📸 @lihealthyeats
Perfect pepperoni brick oven pizza. Book your reservation now on @opentable 📸. @greekfoodiee
Simplicity meets complexity. Our Paxos Saganaki with Ouzo marinated local prawns, roasted tomato and pepper sauce with a Fennel frong oil! #seafood #prawns #saganaki #greekfoodblogger #greekfoodiee #greekfoodporn #delicious #yummy #foodexperiment #paxosisland #prawnsaganaki #prawnsaganakiwithfeta #greece #tomatoes 🍅 #shrimp #greekfoodblog Blog entry at https://frompeckhamtopaxos.wordpress.com/2018/10/17/saganaki/
APPLE CIDER DONUT
Mjalte grek bio 🐝 vazo e gjate, i certifikuar, vjen nga Greqia, i mbledhur nga zonat e ishullit te Kretes. Ky mjalte eshte shume i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per perthithjen e kalciumit si dhe i jep nje shkelqim te vecante lekures dhe flokeve. Gjithashtu perdoret per imunitetin dhe bajamet. Çmimi, me oferte: 1800 leke. Nese porosisni 2 ose me shume produkte, transportin e keni falas 😉. Bejme dergesa ne Shqiperi dhe Kosove 😊 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Finally managed to get some photos of our Octopus dish up! Locally caught and pan fried with a Paxos olive tapenade and a feta and hazelnut salad #instafoodie #instafood #dishoftheday #foodphotography #foodporn #platingfood #octopus #octopus 🐙 #greekfoodblogger #greekfoodiee #greekfoodporn #paxosisland #octopussalad
GREEK KOK
CLASSIC GYRO SANDWICH
Mjalte grek bio, vazo katrore, i certifikuar (certifikatat mund te shihen edhe ne foto). Mjalti vjen nga Greqia dhe mblidhet nga zonat e ishullit te Kretes. Ky mjalte eshte shume i pasur me vitamina, kripera minerale dhe dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per perthithjen e kalciumit dhe ndihmon lekuren dhe floket duke i dhene shkelqim te vecante. Eshte mjalte i testuar dhe kontrolluar per certifikaten bio. Çmimi: 2500 leke. Nese merrni 2 ose me shume produkte, transporti falas 😉 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Mmmm, make chicken burrito bowls for ! Follow @foodievideozz Take a picture & tag us if you make it 😍! 🎥Credit- @goodful . . . #foodideas #friyay #foodbeast #eatthis #greekfoodiee #goodfood
Mjalte grek bio vazo e gjate, i certifikuar (sic mund ta shikoni edhe ne foto), i mbledhur nga zonat e ishullit te Kretes. Perdoret per imunitetin, per bajamet dhe per shkak te lendeve ushqyese qe permban hyn ne grupin e super ushqimeve. Ky mjalte ambalazhohet ne fabrike te certifikuar per kushtet e ruajtjes se ambalazhit sipas kerkesave per certifikatat bio nga EU. Çmimi: 1800 leke. Per 2 ose me shume produkte, transporti falas 😉 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
#Repost @greekartisans with @get_repost ・・・ Hello Belgium. A wonderful Pop Up made by @griekskokenmetelefteria for @chefkeukens The ambassador of @ladi_biosas in the Netherlands the renowned FoodWriter and Foodblogger @griekskokenmetelefteria has started a series of Pop Up Cooking Demos for the Fall and Winter season. Lets discover her Artisanal Cooking at the @chefkeukens premises in Belgium. A great place to explore the trends in Kitchen Design and to taste @griekskokenmetelefteria Greek cuisine. We love the fact that she uses for her Cooking Pop Up our @ladi_biosas and many other Artisanal products from @greekartisans. Premium Organic Extra Virgin Olive Oil. Taste: Natural🌳Agrumato Lemon🍋Agrumato Orange🍊0,2 acidity. 9 International Awards. Family owned olive groves since 1892, from Kefalovryso village-Messinia State #kalamata Region, South #peloponnese , Greece. A True Story Behind a Product. Made with 100% Mono-variety "Koroneiki" Olives #agrumatoladibiosas #evoo #bestofgreekartisans #biologisch #proeverij #smaak #goedemorgen #popup #cooking #griekseolijfolie #grieksekeuken #ambacht #duurzaam #griekseproducten #olijfolie #chef #gezond #griekseten #lekker #greekfood #recepten #ladibiosas #tasty #tasteofgreece #ladibiosas #foodblogger #keuken #greekfoodiee
Hello Belgium | Pop Up Cooking bij @chefkeukens door @griekskokenmetelefteria FoodWriter & Foodblogger met @greekartisans producten. Het was een fantastische ervarding. Dank u wel @griekskokenmetelefteria om @greekartisans producten te gebruiken. "Every Premium Artisanal Product has a Story to Tell" @Greek Artisans: B2B, B2C, C2B 👉🏻Pop Up Shops | Proeverij | Degustation |🔻Stuur ons een bericht voor meer informatie. Een reis naar Griekenland. Ontdek de beste ambachtelijke en duurzame voedsel en design cultuur uit het Griekse mediterraanse gebied. @greekartisans Platform levert aan Benelux B2B klanten alleen producten van kleinschalige producenten. Het team van @greekartisans ontdekt prachtig Griekenland. 🔺#agrumatoladibiosas #winkel #bestofgreekartisans #biologisch #proeverij #smaak #belgie #griekenland #cooking #griekseolijfolie #grieksekeuken #ambacht #duurzaam #griekseproducten #olijfolie #chef #gezond #griekseten #lekker #greekfood #recepten #ladibiosas #tasty #tasteofgreece #amsterdam #foodblogger #griekseolijfolie #keuken #greekfoodiee
Mjalte grek bio, i certifikuar nga EU (sic mund te shihet edhe ne foto ku jane te listuara te gjitha certifikatat), i mbledhur nga zonat e ishullit te Kretes. Mjalte nga lulet dhe bima e ekuizetes qe quhet ndryshe dhe bima bishtkali. Ky mjalte pervec vetive te tij ushqimore dhe permbajtjen e larte te vitaminave dhe kriperave minerale eshte shume i pasur me dioksid silici, i cili ndihmon organizmin per perthithjen e kalciumit dhe ndihmon lekuren dhe floket duke i dhene shkelqim te vecante. Eshte mjalte i testuar dhe kontrolluar per certifikaten bio. Perdoret per imunitetin, per bajamet dhe per shkak te lendeve ushqyese qe permban hyn ne grupin e super ushqimeve. Produktin jua sjellim kudo ku ndodheni. Pagesa behet ne momentin e dorezimit. Per te porositur dergoni mesazh ne inbox, whatsapp ose kontaktoni ne nr. e cel: +355 67 65 00 436 #greekhoney #honey #honeyfromgreece #greecehoney #greekhoneyvanilla #greekhoneyyogurt #greekhoneycookies #greekhoneycake #greekhoney 🍯 #biohoney 🐝 #biohoneytsourekas #greekhoneybees #biohoneyfromgreece #biohoney #greekfood #greekfoods #greekfoodblogger #greekfoodlovers #greekfoodlover #greekfoodies #greekfoodiee #greekfoodimports #greekfoodisthebest #greekfoodtruck #superfood #food #mjaltigrekbio #mjaltagrekebio #prod_bio
Here I am, once again. I’m torn into pizzas 🎶🍕🍅🧀🌱|| Grandpa’s Pizza || @pastaloversnyc • • Thank you @palateconnect and @greekfoodiee for hosting this delicious Italian meal! 🙏🏼❤️
Our newest menu item, CHEESY RICE BALLS!
My Pork Exohiko ...Pork Tenderloin stuffed with Spinach, Feta and Dill topped with a savoury granola and a roast Beetroot puree#villaspiantzi #porktenderloin #foodporn #foodart #exohiko #stuffedporkloin #greekfoodiee #greekfood #greekfoodblogger #greekpork #delicious #yummy Recipe at: www.frompeckhamtopaxos.wordpress.com/2018/09/11/an-exohiko-of-sorts/
next page →