#kosovo

983,891 posts

Loading...
📌AUDEMARS PIGUET 📌Cilesia me e lart AAA 📌Shoqerohet me garanci ,patente dhe kuti origjinale. 📌Water resistant 100% 📌Scratch  resistant 📌Sapphire glass 📌Transport  kudo në shqiperi  #tropoja #shkoder #lezhe #kruje #fushkruje #kukes #puke #nikel #tirana #durres #elbasan #kavaj #fier #librazhd #korça #vlore #tepelene #saranda #albania #albaniangirl #albanian #kosovo #kosov #prishtina #gjakova #prizren #gjilan #peje #gostivar
📌AUDEMARS PIGUET 📌Cilesia me e lart AAA 📌Shoqerohet me garanci ,patente dhe kuti origjinale. 📌Water resistant 100% 📌Scratch  resistant 📌Sapphire glass 📌Transport  kudo në shqiperi  #tropoja #shkoder #lezhe #kruje #fushkruje #kukes #puke #nikel #tirana #durres #elbasan #kavaj #fier #librazhd #korça #vlore #tepelene #saranda #albania #albaniangirl #albanian #kosovo #kosov #prishtina #gjakova #prizren #gjilan #peje #gostivar
📌AUDEMARS PIGUET 📌Cilesia me e lart AAA 📌Shoqerohet me garanci ,patente dhe kuti origjinale. 📌Water resistant 100% 📌Scratch  resistant 📌Sapphire glass 📌Transport  kudo në shqiperi  #tropoja #shkoder #lezhe #kruje #fushkruje #kukes #puke #nikel #tirana #durres #elbasan #kavaj #fier #librazhd #korça #vlore #tepelene #saranda #albania #albaniangirl #albanian #kosovo #kosov #prishtina #gjakova #prizren #gjilan #peje #gostivar
Muriqi mit Treffer! Der kosovarische Nationalspieler Vedat Muriqi traf am vergangenen Samstag in der türkischen Süper Lig beim Spiel Konyaspor gegen Caykur Rizespor. In der zweiten Minute flankte Braian Samudio von der rechten Außenbahn in den Strafraum, wo Dario Melnjak aus halblinker Position den Ball aufs Tor schießt. Der Torhüter wehrte den Ball zwar ab, doch Muriqi staubte aus kurzer Distanz ab. Für den 24-Jährigen war dies sein elfter Treffer im 26. Ligaspiel. #kosovo #kosova #kosove #kosov #dardan #dardania #dardania #dardanet #kombetare #kombetarja #perfaqesuesja #kosovanationalteam #kosovonationalmannschaft #muriqi #vedatmuriqi #konyaspor #rizespor #caykurrizespor #süperlig #mekosoven #unebiriytkosove
@dafina.zeqiri ‘s livestream
Reposted from @salamcharityuk - The Benefit concert with Maher Zain, featuring Opick raised an amazing 1,746,403,000 RP (approx 100K GBP) that will be used to help the victims of the Tsunami and earthquake. @maherzainofficial @SalamCharityUK Malam Amal Kemanusiaan, Melayani Negeri Sepenuh Hati" bersama Maher Zain, Opick Tombo Ati, dan Indah Dewi Pertiwi berhasil menghimpun dana sebesar Rp. 1.746.403.000,- yang akan dipergunakan untuk membantu saudara-saudara kita yang terdampak bencana. @maherzainofficial @SalamCharityUK #sadaqah #SalamCharity #SalamVillage #ServingHumanity #CharityWork #SaveFuture #SavingPeople #Givingback #Humanity #GiveZakat #Education #SyrianRefugees #volunteer #refugee #help #MaherZain #MaherZainOne #MaherZain2019 #Zainer #MZOne #Islam #Muslim #music #lebanon #Sweden #Kosovo #Kosovë #Shqipëri #Albania
@amir_rrahmani13 dhe goli i tij që na gëzoi tej mase👏👏 #AmirRrahmani #Kosovo
Reposted from @salamcharityuk - Salam Charity and Lazismu (Indonesia) sign a partnership agreement. Both charities plan to work together to help 30,000 victims of Tsunami with shelter, sanitation, food and clean water in Indonesia. #sadaqah #SalamCharity #SalamVillage #ServingHumanity #CharityWork #SaveFuture #SavingPeople #Givingback #Humanity #GiveZakat #Education #SyrianRefugees #volunteer #refugee #help #MaherZain #MaherZainOne #MaherZain2019 #Zainer #MZOne #Islam #Muslim #music #lebanon #Sweden #Kosovo #Kosovë #Shqipëri #Albania
Lufto me veten, per tu bere me i mire seç ishe nje dite me pare. 1% permiresin çdo dite 365% permiresim ne vit 💪 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ⠀⠀⠀⠀⠀👉@shkumsi 👈 ⠀⠀⠀ 💡💡💡Fakte💡💡💡 ⠀⠀⠀🕯️🕯️🕯️Thenie🕯️🕯️🕯️ ⠀⠀⠀💪💪💪Motivim💪💪💪 ⠀⠀⠀✍️✍️✍️Keshilla✍️✍️✍️ ⠀⠀😯😯😯Kuriozitete😯😯😯 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #shprehje #motivim #inspirim #thenje #tirane #tirana #albania #shqip #shqipe #shqiperia #kosova #kosovo #prishtina #pristina #macedonia #shkup #durres #luanator #dafinators #ledrizlla #ledrivula #butrintimeri #butriors #xhensilator #kidator #kida #dorators #dhuratadora #encatics #encaustic
Preko 30.000 modela za skoro sve modele! 🎈 Komplet BFF i Couple maskica 🎀 Pozurite do svojih maskica i obradujte sebe i sebi drage osobe! 🎁 #srbija #kosovo #rasprodaja #akcija
Preko 30.000 modela za skoro sve modele! 🎈 Komplet BFF i Couple maskica 🎀 Pozurite do svojih maskica i obradujte sebe i sebi drage osobe! 🎁 #srbija #kosovo #rasprodaja #akcija
Preko 30.000 modela za skoro sve modele! 🎈 Komplet BFF i Couple maskica 🎀 Pozurite do svojih maskica i obradujte sebe i sebi drage osobe! 🎁 #srbija #kosovo #rasprodaja #akcija
Veq shkavi sja ban like -Ich bin Albanisch🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱@mozzik #mozzik #shqiptar #shqiperia #kosovo #kosovoboy #fushekosove #kosove #kosova #ferizaj
Vaji i kokosit ka efekt shume pozitiv kunder çarjeve te lekures. Ne nuk bejme shitje online, produktet tona mund ti gjeni ne te gjitha Barnatoret (Pharmacy) Distributor Ekskluziv per Kosove BioVita SH.P.K. #biovitaks #oil #vaj #baby #kids #online #bio #products #produkte #biovita #kosovo #pharmacy #Barnatore #farmacia #Kosova #Prishtina #vajra #produkte #natyrale #femije #familja #depo #shpk #instagram
✔ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ⠀⠀ 👉 @ligjet_e_krimit 👈 ⠀⠀⠀ 💡💡 Fakte 💡💡 ⠀⠀⠀ 🕯️🕯️ Thenie 🕯️🕯️ ⠀⠀⠀ 💪💪 Motivim 💪💪 ⠀⠀⠀ ✍️✍️ Keshilla ✍️✍️ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #kuriozitete #fakte #fakteinteresante_ #fakt #interesante #encatics #encaustic #tirane #tirana #gjakova #durres #prishtina #pristina #kosova #albania #shqipe #kosovo #luanator #butrintimeri #butriors #dorators #dafinators #dhuratadora #kidator #kida #xhensilator #rin #ledrizlla #ledrivula
I don't know about Kosovo but people living in Kosovo are nice people 🙏🏼 #kosovo #pristine #nationallibraryofkosovo
✔️♥️🇽🇰
Si të ushqehesh shëndetshëm duke kombinuar ushqimet Sic dihet, rregulli bazë i të ushqyerit është ngrënia në mënyrë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Por këtu të gjithë bëjmë gabime. Dhe, sipas dietologëve, gabimet më të mëdha me ushqyerjen e shëndetshme nuk janë aspak në përzgjedhjen e produkteve, por në kombinimin e tyre. Një jetë e shëndetshme dhe me pak komplikacione në organizëm është e lidhur ngushtë me këto kombinime të duhura dhe ato që nuk duhen kansumuar bashkë. Prandaj themi që duhen ditur disa kombinime të produkteve për të seleksionuar ato që janë të shëndetshme nga ato që nuk janë. Më konkretisht disa kombinime të duhura produktesh janë: Spinaq dhe vaj ulliri Spinaqi përmban vitaminë K, e rëndësishme për faktorin e koagulimit të gjakut. Për ta asimiluar më mirë atë, duhet ta shoqëroni me vaj ulliri. Ky është kombinimi i parë dhe më perfekti sepse që të dy këto produkte janë shumë të domosdoshme për shëndetin tonë dhe nëse merren së bashku nuk ja humbasin vlerat njëri-tjetrit, por na ndihmojnë neve që të kemi një organizëm më të shëndetshëm. Luleshtrydhe dhe kos Bashkimi i luleshtrydhes dhe i kosit natyral këshillohet në rastet e dhembjes së barkut. Kalciumi i pranishëm në kos është në gjendje të rregullojë spazmat, ndërsa kaliumi që përmban luleshtrydhja redukton lëngjet e tepërta. Kështu trupi hidratohet në mënyrën e duhur dhe merr vitaminat e nevojshme. Banane dhe bajame Bajamet dhe bananet përmbajnë tirosin dhe triptofan. Bëhet fjalë për dy aminoacide që ju rrisin humorin. Në rastet kur ju jeni të stresuar dhe në ankth ky kombinim është perfekt për t’ju qetësuar. Specat dhe karkalecat e detit Specat dhe karkalecat e detit së bashku mbrojnë sytë nga rrezet e diellit. Të gjitha perimet me ngjyrë të gjelbër dhe të verdhë janë të pasura me luteina dhe zeaxantin, ndërsa karkalecat e detit me astaxantin. Këto tre substanca i përkasin familjes së karotenoideve, që mbrojnë retinën nga stresi i shkaktuar nga drita dhe përmirësojnë shikimin. Salmon dhe brokoli Perimet si brokoli përmbajnë një sasi proteinash që të bashkuara me vitaminën D... #shendeti #bio #natyral #healthy #shendetshem #ushqime #kosovo #albania #world #worldwide
Bollguri, drithi magjik që mbron zemrën, ulë kolesterolin në gjakë, parandalon kapsllëkun dhe diabetin Bollguri mund të jetë super-ushqimi më pak i konsumuar deri tani, duke qenë se shumë njerëz nuk e njohin atë, aq më pak vlerat e tij të shumta ushqyese. Për ata që nuk e dinë, bollguri është një lloj drithi (kryesisht grurë ose misër) që mund të gjendet në çdo supermarket. Ai ndihmon me tretjen, përmirëson qarkullimin e gjakut, mban nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak etj. Si ekzaktësisht? Një arsye përse bollguri është kaq i mirë është se ai është një burim i mirë si i fibrave të tretshme ashtu edhe të patretshme, duke ju mbajtur kështu të ngopur për një kohë të gjatë. Ja cili është ndryshimi mes këtyre dy llojeve të fibrave: fibrat e tretshme, që mund të gjenden tek ushqime si bishtajoret, elbi, frutat dhe avokado, janë një substancë ngjitëse që rrethojnë sistemin tretës dhe parandalojnë kalimin e sheqernave dhe yndyrave tek qarkullimi i gjakut. Ndërsa fibrat e patretshme janë një material i fortë që gjendet lëkura dhe farat e ushqimeve që parandalojnë kapsllëkun. Bollguri është gjithashtu i pasur në lëndë ushqyese si folate dhe kaliumi. Ja cilat janë disa nga përfitimet shëndetësore më të rëndësishme të këtij drithi: Mbron zemrën – Bollguri është i pasur në beta-glukan, një lloj fibre që ndihmon në uljen e nivele të kolesterolit të keq (LDL). Ju mban të ngopur për një kohë të gjatë – Falë përmbajtjes së lartë në fibra. Ndihmon me tretjen – Bollguri është i pasur si në fibra të tretshme ashtu edhe të patretshme, që së bashku përmirësojnë sistemin tretës. Është i pasur në vlera ushqyese – si acide yndyrore omega 3, acide yndyrore, folate dhe kalium. Mban nën kontroll nivelet e sheqerit në gjak – duke parandaluar kështu zhvillimin e diabetit të tipit 2. #shendeti #bio #natyral #healthy #shendetshem #ushqime #kosovo #albania #world #worldwide
Hvala @cirilicar
next page →