#kuqezi

116,746 posts

Loading...
Komento #gati nëse je dakord!⠀ .⠀ Bëj share ne story me taget #bitlab dhe #ligjiiterheqjes dhe bej mention @bitlab.al .⠀ .⠀ Follow @bitlab.al Komuniteti i studentëve modern..⠀ .⠀ .⠀ .⠀ .⠀ #bitlab#osamire#motivim #inspirim#albanian #albania#thenjeteshpirtit#fakteinteresante_#shprehje #luanator#encatics#ledrivula #zinzin#butrintimeri #xhensilator#zinzin #dhuratadora#kuqezi #shqiperi#kosova #shqip#tirana #durres#prishtina #kosovo#progressingbitbybit
Follow @kuwtalbanian_ (me)for more ... @1eoonoraa ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• #albanian #kosova #beauties #instagram #famous #luxury #tirana #prishtina #kuqezi #shqip #girls #qikeshpis #makeup #fashion #style #followme #follow #couple #mrandmrs #albanischenuset #albanischedasma #nuse #dress #cute #pregnant #mommytobe #family #instagood #model
🙈🙈
Shoki jem kur te pijavet😂
Personalizo hoodien tend te gjate si fustan. Porosit hoodie ose t-shirt tend te personalizuar me pune dore ose stampim.💥 100% pambuk. Cilesia me e larte se cmimi!😊 . #shqip #albania #tirana #shqiperia #albanian #shqiptar #kosova #shqipe #shqiperi #kosovo #albaniangirl #durres #tirane #albanianboy #kuqezi #vlora #zemer #iphonex #prishtina #travel #visitalbania #love #sheshiskenderbej #tiranacity #shqiptare #vlore #vipatshqiptar #shqiponja #shkoder #tedua
The photo was taken last year in the castle of Berat. The school pjojects brought back Albanian traditional clothes for pupils of Berat schools. Albania has its own branch of clothing. There are more than 200 different kinds of traditional costumes in Albania. Almost every region in Albania has its own way of traditional dressing. The fustanella, or Albanian kilt, was common dress for men until the 1400s. Ceremonial clothing for man and women was decorated with gold and silver. #albania #history #shqiperi #berat #traditional #worldtravel #oldneighborhood #traditionalclothing #fustanella #albaniankilt #qeleshe #plisi #kidsphoto #instakids #kidsofinstagram #shqiptar #childrenoutdoor #childrenaroundtheworld #traditionalclothes #veshjetradicionale #xhubleta #kuqezi #kidsphotography #photokids #ceremonial #weddingclothing #traditionalwedding #ceremonialclothing
🙈
Përvëlata 👉PËRBËRËSIT: 1 gotë e gjysëm vaj gjelle. •200 gr gjalp të shkrirë. •1 gotë me qumësht. •3 lugë gjelle me kos. •Gjysëm gote me sheqer. •1 lugë çaji me sodë buke. •1 kg miell. •300 gr arra. •1 kg sheqer për shërbetin. •Kanellë. Për shërbetin: 1 kg sheqer 800 mililitra ujë kanella 👉PËRGATITJA: 1.Në një tepsi hedhim vain, gjalpin, qumështin, kosin, sheqerin dhe i rrahim fort deri sa te na shkrijë sheqeri. 2.Përziejmë miellin me sodën, hedhim gradualisht duke e trazuar deri sa të na bëhet një brumë i butë. 3.Nëse na bëhet brumi i ujshëm i shtojmë miell. Në fund i shtojmë arrat dhe e përziejmë. 4.E presim si në foto. Ndezim furrën dhe e vemë për të pjekur, për 50 minuta në 150 gradë. 5.Për shërbetin: Në 1 kg sheqer hedhim 800 mililitra ujë dhe kanellën, e bëjmë si shërbeti i bakllavasë. 6.Mbasi është ftohur përvëlata hedhim shërbetin e nxehtë. E mbulojmë me një tepsi deri sa të pi shërbetin Ju bëftë mirë dhe mos harroni, Follow @receta_tradicionale 🤗 Nga: -Luljeta Gjyzeli #recetatradicionale #recetaushqimesh #kuzhinaalbania #gatimetradicionale #gatime #gatimeshqiptare #kuzhina #kuzhinashqiptare #albanianfood #albania #ushqim #tradicionale #traditionalfood #shqiperia #kuqezi #shqiperi #food #shqipe #receta
Pa fjalë... Rruga per ne dogan hapet nga vet qytetaret nje papergjegjesi e plote nga @bashkiakukes Po me vin informacione pa fund por nuk dua ta kthej politike . Populli ka halle nuk ka nevoje per foto dhe fjale . Jemi te ngopur Moti do te perkeqesohet perseri dhe keta njerez jan me meshire te fatit ! 🤐 #kukes #albania #tropoja #shkoder #tirana #has #elbasan #borje #lezhe #tirane #berat #shishtavec #diber #gjirokaster #tropoje #shqiperia #saranda #kosovo #lushnje #shqiperi #love #pogradec #instagram #kuqezi #kosova #lac #vlora #gjilan #tropoje
Tag Nipin ose Mbesen ❤️
ëdhe nese ma ki inatin, Dije që se ndrova as kimen as zanatin 🇦🇱 #shqipe #kuqezi
Mbasi bashkia dergoi Fadromen qe prishej cdo 10 metra . Ne fund vet banorret fshatit Borje i dhan zgjidhje rruges duke e pastruar borren me lopata rrugen qe lidh fshatin me qytetin e Kukesit . 🇦🇱🇽🇰 @bashkiakukes Ja per cfar ju voton populli juve! 👏👏 Informacioni : @borje_kukes_albania #borje #kukes #albania #has #shkoder #tropoje #tropoja #elbasan #korce #fier #lezhe #tirane #berat #sarande #diber #gjirokaster #tropoje #shqiperia #saranda #kosovo #lushnje #shqiperi #love #pogradec #instagram #kuqezi #kosova #lac #vlora #gjilan #shishtavec
@spursofficial ne Premier Lige kete sezon: 🏟 23 Ndeshje ✅ 17 Fitore ❌ 6 Humbje
The haters will say it’s photoshopped 👊🏼😜...another great shot by @hathsinautostyle #jeep #srt #burnout #amazing_cars #jeeplife #kuqezi #original #nycphotographer #nyc
7 keshilla te rendesishme per jeten. ➡️ Tagg dikë .. ! 🤩 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ [Double tap] për më shumë Theniemotivuese çdo ditë😍😍 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ⚡ @ThenieMotivuese.al 👈Follow ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen 🇦🇱 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen🇦🇱 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen🇦🇱 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen🇦🇱 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen🇦🇱 🔥 @ThenieMotivuese.al 💡 👈Follow Faqen🇦🇱 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #thenie   #theniemotivuese #motivim #inspirim #albanian #albania #shprehje #luanator #encatics #noizy #zinzin #dhuratadora #kuqezi   #shqiperi #kosova #shqip #taynator #tirana #prishtina #kosovo #dafinators #durres #butriors #thenjeteshpirtit #fakteinteresante_ #kidator #ledrivula #zinzin #butrintimeri #xhensilator #stresi
Per Te Fituar nje foto te kthyer ne karton si fotoja e mesiperme ndiqni Rregullat e Meposhtme : ⠀ 👉🏻 Follow Faqes @erikhalilaj 👉🏻 Like Fotos ⠀ 👉🏻 Koment dhe Tag 3 Deri ne 5 Persona ( Vetem 1 Koment Jo Me Shume) 👉🏻 Share Fotos se Giveaway -t ne Story ⠀ 🥇Fituesja/i Do Te Shpallet Ne Daten 21.01.2019  Dhe Do Te Zgjidhet Nga Komentet Me Programin "Comment Picker" ( Orarin e shpalljes do ta gjeni tek reminderi i vendosur tek story dhe tek highlights) 📽 Perzgjedhja do te behet live dhe me fituesen/sin do te komunikohet ne dm. ⚠️ Personat qe nuk rrespektojne rregullat do te skualifikohen automatikisht nga programi ⚠️ Personat te cilet ju do beni tag duhet te jene persona reale. Nqs. komenti i zgjedhur ka tag persona publik apo faqe do zgjidhet FITUES tjeter. SUKSESE! . . . . . . . . . #albania #kosova #shqip #alb #kuqezi #albanian #redandblack #tirana #vlora #kukes #dibra #durres #cartoon
next page →