_alibabba_

Ali Öztürk

Freelance Photographer | Ankara / Turkey

Loading...
Biri saksımızı çiğneyip gitti Biri duvarları yıktı Camları kırdı Fırtına gelip aramıza serildi Biri milyon kere çoğaltıp hüzünleri Her şeyi kötüledi Bizi yaraladı Biri şarabımızı döktü Soğanımızı çaldı Biri hiç yoktan vurdu kafeste kuşumuzu! Ciğerim yanıyor, yüreğim kanıyor Olmasaydı sonumuz böyle... (Yusuf Hayaloğlu) Ahmet Kaya... 🙏🏻♥️🙏🏻 #AhmetKaya
Kasketimi eğip üstüne acılarımın... (Cemal Süreya)
Bir hayal kahvesinde oturup ömür çayından içiyoruz. Her seferinde biraz daha az yanıyor dudaklarımız.. Her seferinde biraz daha soğuk çayımız.. Kahve de yıkılmak üzere zaten... (Gülten Akın)
Yırtarak geçiyor kalbimizden hayatı da törpüleyen zaman Şuramızda birşey var; Acıya benzer, Umuda benzer.. Böyle günlerde hayat, Hem acıya, hem umuda benzer... (Arkadaş Zekai Özger)
1881 ~ ..... 🙏🏻🌺🙏🏻
Küçüktüm,küçücüktüm,  Oltayı attım denize;  Bir üşüşüverdi balıklar,  Denizi gördüm. Bir uçurtma yaptım, telli duvaklı;  Kuyruğu ebemkuşağı renginde;  Bir salıverdim gökyüzüne;  Gökyüzünü gördüm. Büyüdüm işsiz kaldım, aç kaldım;  Para kazanmak gerekti;  Girdim insanların içine,  İnsanları gördüm... (Orhan Veli)
Kork, korkunun ecele faydası yok, Yok.. Ölmenin de anlamı yok...🎶 (Gaye Su Akyol)
Evet kimsesizdik ama umudumuz vardı, Üç ev görsek bir şehir sanıyorduk... (Turgut Uyar)
İki alem vardır: İlki Varlık alemi, ikincisi Manâ alemi. Varlık alemi gündüz gibidir, olanı biteni açıkça görürsün, kendini kolayca ele verir.. Manâ alemi ise gece gibidir, onu bulmak için mutlaka gönül ışığını yakman gerekir... (Mevlana)
Çanakkale ~ Turkey 2017
Duvar diplerinde ve alacakaranlıkta, Duvar diplerinde ve sakınaraktan.. Bir akşamüstü sırasında, Saygı anılarınıza.. Saygımız ki bir kuşun yarası kadar derin... (Edip Cansever)
Georges Delerue ~ Catherine et Jim 🎶
Şu kötü zamanlar, karanlık günler geçsin artık...
Kişi susar sessizliğin basitliğine yerleşir, evrene oradan bakar. İşte o zaman başlar aydınlanmaya... (Albert Camus)
Hüzün ki en çok yakışandır bize, Belki de en çok anladığımız... (Hilmi Yavuz)
Zorbalık ve hilekarlık; Dindarlık ve takva giysisini kuşanırsa, tarihin en büyük facialarından birisi ve tarihi etkileyen en büyük güçlerden birisi meydana gelmiş olur... (Ali Şeriati) #alişeriati
Evet, sadece bir yaya gezginim, yeryüzünde bir derviş.. Ya siz, siz daha fazla bir şey misiniz? (Goethe)
Ve yıllar ve günler ve saatler ayarlandı Caddeler, işhanları kahveler ayarlandı Meyhaneler, genelevler Pasajlar, dar sokaklar, geçitler Soğuk biralar ayarlandı, soğuk her şey Ve bütün ilişkiler Birden yerini aldı... Ve her şey yetişti gene Sarı bir çarşambadan Kahverengi bir cumartesiye.... (Edip Cansever)
next page →